W dniach 1 – 4 grudnia we wrocławskiej Hali Stulecia odbywają się Wrocławskie Targi Dobrych Książek.

Do Wrocławia przyjechało ponad 200 wydawców, którzy zaprezentują ofertę na 150 stoiskach! Podczas jubileuszowej 30. edycji Wrocławskich Targów Dobrych Książek w Hali Stulecia zaplanowano ponad 70 spotkań z autorami. Możemy spodziewać się wydawców, spotkań autorskich, rabatów na książki. W tym roku wstęp na Wrocławskie Targi Dobrych Książek ze względów podatkowych jest płatny 2 zł, ale dzieci i seniorzy wejdą za darmo.

Jeśli wybierzemy się do Teatru Polskiego na spektakl „Niebieski pies” do każdego biletu dołączana będzie bezpłatna wejściówka na Wrocławskie Targi Dobrych Książek. 

W tym roku do Wrocławia przyjadą m.in. prof. Jerzy Bralczyk, Mariusz Szczygieł, Adam Wajrak, Eugeniusz i Beata Dębscy, Marta Kisiel i wielu innych znakomitych autorów.

W tak dużym wydarzeniu nie mogło zabraknąć przedstawicieli speedwaya. Na targach we wrocławskiej Hali Stulecia pojawią się Marek Cieślak i Wojcieh Koerber, którzy wspólnie napisali dwie książki – Pół wieku na czarno oraz Rozliczenie – o żużlu bez cenzury.

Kibice z naszym byłym Narodowym będą mogli się spotkać w ostatni dzień targów, w niedzielę 4 grudnia. Z Markiem Cieślakiem i Wojciechem Koerberem wszyscy kibice będą mogli zrobić sobie zdjęcie i poprosić o autograf w Sali Niebieskiej Hali Stulecia. Trener Orła Łódź i autor obu książek zjawią się na jubileuszowych targach w godzinach 13:00 – 13:50.

Wrocławskie Targi Dobrych Książek odbywają się od 1992 roku – najpierw jako Spotkania Wydawców Dobrej Książki – które odbywały się w kilku miastach, m.in. w Gdańsku, Krakowie czy Warszawie. Początkowo organizacją imprezy we Wrocławiu zajmowało się Wydawnictwo Zakładu Narodowego im. Ossolińskich, następnie Wydawnictwo Dolnośląskie. Zmieniali się organizatorzy, ale i lokalizacje wydarzenia; najpierw był to budynek Opery Wrocławskiej, później Ratusz. Spotkania przetrwały jedynie w stolicy Dolnego Śląska, zmieniając nazwę najpierw na Wrocławskie Promocje Dobrych Książek, a w 2013 roku – na Wrocławskie Targi Dobrych Książek. Do 2015 roku organizatorem Targów była Miejska Biblioteka Publiczna, w roku 2016 pieczę nad tym wydarzeniem (jak również Targami Książki dla Dzieci i Młodzieży Dobre Strony) przejął Wrocławski Dom Literatury. W 2019 roku WTDK połączyły się z Targami Dobre Strony, tworząc jedno grudniowe wydarzenie. Od 2022 operatorem WTDK jest Fundacja Halo Targi.

Przez lata na Wrocławskich Targach Dobrych Książek można było przybić na kupionej książce pieczątkę z unikatowym ekslibrisem. Tak będzie również w tym roku!

Wrocławska Akademia Sztuk Pięknych ogłosiła wśród swoich studentów konkurs. Spośród ponad dwudziestu prac, komisja konkursowa wybrała jedną. Autorką, laureatką jest Paula Jałowiecka! Oto zwycięski projekt;

Pierwszy raz podczas Wrocławskich targów Dobrych Książek gościć będzie Wielki Antykwariat, a na jego 100-metyrowym stoisku znajdziemy zarówno białe kruki, jak i przez wielu lubiane winyle.  

Zaplanowano też kącik zabaw dla dzieci, wystawę na 20-lecie akcji Cały Wrocław Czyta (wernisaż 1 grudnia o 12.30) i nową maskotkę – będzie nim Targuś.

Ważna informacja dla rodziców, którzy przyjdą do hali Stulecia z pociechami. Wrocławski Klub Anima zorganizował specjalny kącik dla dzieci, w którym będzie można pozostawić swoje dziecko pod opieką na czas zrobienia zakupów na targach. 

Godziny otwarcia targów we Wrocławiu:

1 grudnia (czwartek) 12.00-19.00
2 grudnia (piątek) 11.00-19.00
3 grudnia (sobota) 11.00-19.00
4 grudnia (niedziela) 11.00-17.00