Jak już pisaliśmy są już znane nazwiska zawodników, którzy reprezentować będą Polskę w zawodach Long Track of Nations w roku obecnym. Przypomnijmy iż będzie to pierwszy, historyczny start polskiej reprezentacji w „drużynówce” a w naszych barwach dnia 26 września w holenderskim Roden pojadą: Marcin Sekula, Stanisław Burza oraz Adam Skórnicki.

Władze polskiego żużla starają się by ta widowiskowa odmiana speedwaya w naszym kraju „rozwinęła skrzydła” a jesienny start będzie bardzo ważnym wydarzeniem w historii biało-czerwonego long tracku.

Tak swoje powołanie do polskiej reprezentacji komentuje Marcin Sekula:
„To bardzo fajna sprawa że w końcu udało się zrodzić nową odmianę żużla w Polsce, która tak naprawdę cieszy się ogromną popularnością w Holandii, Francji Niemczech, Czechach i teraz czas na nasz kraj (uśmiech), choć nie mamy jeszcze takiego toru odpowiadającego w 100% long trackowi, z trenerem kadry jest plan wdrożenia w życie całkowicie nowego pomysłu ale „to później”. Co do powołania do kadry jest to moje spełnienie marzeń, abym mógł wystartować w oficjalnych zawodach reprezentując Polskę, z mojej strony to już „dłuższy temat” gdzieś od 3-4 lat namawiałem pana Piotra Szymańskiego i w końcu się udało (uśmiech). Teraz czas na szukanie sponsorów aby jak najlepiej się przygotować do zawodów! Także trzymajcie kciuki aby ta dyscyplina zaczęła się fajnie rozwijać w naszym kraju.”

Zdjęcie – media społecznościowe Marcina Sekuli