Jak już wielokrotnie pisaliśmy polski zespół zadebiutować ma w zawodach Long Track of Nations czyli inaczej w światowej „drużynówce” na długim torze. Rywalizacja ta odbywa się od roku 2007.

Ten historyczny i jakże ważny dla polskiego long tracku debiut miał nastąpić już w roku ubiegłym a finał miał się odbyć w holenderskim Roden. Niestety z powodu pandemii zawody odwołano i na debiut biało-czerwonych zaczekać musimy do zbliżającego się sezonu.

Przypomnijmy, iż naszą kadrę tworzą na chwilę obecną – Stanisław Burza, Marcin Sekula oraz Adam Skórnicki i ten tercet zawodników reprezentować ma Polskę w zawodach. Rywalizacja jest zaplanowana na dzień 26 maja w niemieckim Herxheim a na starcie pojawi się 9 reprezentacji narodowych. Po raz pierwszy zespoły składać się będą z 2 zawodników oraz 1 zawodnika rezerwowego. Wcześniej było to 3 żużlowców oraz zawodnik rezerwowy.

Oto co na temat planowanych zawodów przekazał nam Marcin Sekula, który reprezentować nas będzie w tych zawodach: „A więc bardzo się cieszę na tę imprezę, nie mogę się jej doczekać i mam nadzieję ze dojdzie ona do skutku tak że wystartujemy w niej. Tak jak napisałeś będzie to dla nas historyczne wydarzenie, dla tej odmiany żużla w Polsce. Ja postaram się podejść normalnie jak do każdej innej imprezy. Ale stres będzie na pewno także trzymajcie mocno kciuki za nas. Pozdrawiam.”