PZM dokonał podziału na grupy eliminacyjne w rozgrywkach o Drużynowe Mistrzostwo Polski Juniorów. W tegorocznej rywalizacji o tytuł najlepszej juniorskiej drużyny w Polsce wezmą udział 23 zespoły.

Drużyny zostały podzielone na pięć grup: dwie czterozespołowe i trzy pięciozespołowe. Zawody będę rozgrywane w formie czwórmeczów. W grupach gdzie rywalizuje pięć drużyn jedna z ekip w danej kolejce będzie pauzowała. Każda z ekip będzie dwukrotnie gospodarzem zawodów.

Awans do kolejnego etapu rozgrywek o DMPJ zapewnią sobie po trzy najlepsze drużyny z każdej grupy oraz najlepsza ekipa z czwartego miejsca. W kolejnym szczeblu rywalizacji weźmie udział 16 zespołów.

Rozegrano już pierwsze mecze. Choć aura nie pozwoliła na rozegranie pełnej pierwszej rundy zmagań młodzieżowców o Drużynowe Mistrzostwo Polski Juniorów. Jeśli pogoda pozwoli to we środę i czwartek (27 i 28.04) rozegrane zostaną czwórmecze w Poznaniu, Krośnie, Toruniu, Rybniku i Lesznie.

Młodzież Betard Sparty Wrocław zainauguruje rywalizację o DMPJ na zawodach w Rybniku. Rywalem młodych Spartan będą drużyny z Rybnika, Opola i Łodzi.

GRUPA A:
Gorzów Wlkp
Poznań
Zielona Góra
Daugavpils

GRUPA B:
Rzeszów
Krosno
Tarnów
Lublin

GRUPA C:
Bydgoszcz
Toruń
Grudziądz
Gdańsk
Piła

GRUPA D:
Częstochowa
Rybnik
Opole
Łódź
Wrocław

GRUPA E:
Ostrów Wlkp.
Lesnzo
Gniezno
Rawicz
ACCR

Terminy rozgrywek w grupach eliminacyjnych DMPJ:
▪20.04 – 1. runda
▪21.04 – 2. runda
▪27.04 – 3. runda
▪28.04 – 4. runda
▪11.05 – 5. runda
▪12.05 – 6. runda
▪18.05 – 7. runda
▪19.05 – 8. runda
▪01.06 – 9. runda
▪02.06 – 10. runda

9 i 10 runda dotyczy tylko grup pięciozespołowych (C, D, E).