W miniony czwartek 21 marca na Wyspach Brytyjskich odbyły się kolejne mecze ligowe. Aż trzech Spartan występowała w meczach Premiersip. Maciej Janowski i Tai Woffinden występowali w meczu w Oxford, ale w rywalizujących ze sobą drużynach. Janowski w ekipie Spires, a Tajski w teamie Sheffield Tigers.

Daniel Bewley z drużyną Belle Vue Aces wystąpił w Ipswich przeciwko drużynie Witches.

Niestety już w pierwszym starcie doszło do przerwania wyścigu.

Pod taśmą do biegu stanęli wówczas Charles Wright i Maciej Janowski z drużyny gospodarzy oraz Kyle Howarth i Jack Holder z ekipy gości.

Na pierwszym wirażu drugiego okrążenia Jack Holder nieczysto zaatakował kapitana Betard Sparty, podcinając motocykl Wrocławianina. W wyniku tego kontaktu Maciej Janowski upadł na tor. Na szczęście było to na tyle niegroźne, że Magic mógł kontynuować zawody.

Janowski z humorem skomentował całe zajście z Jackiem Holderem:

Dzisiaj poznałem tor Oxford Speedway z bardzo bliskiej odległości, pierwsza gleba zaliczona.

Sam mecz był  ciekawy. Wydawało się, że gospodarze mają to spotkanie „pod kontrolą”, tym bardziej, iż po 11 wyścigu Oxford prowadził już 10 punktami – 38-28. Jednak później z rezerwy taktycznej pojechał Tai Woffinden, który wspólnie z Chrisem Holderem pokonali podwójnie duet gospodarzy Nicolai Klindt-Ashton Boughen.

Jednak gospodarze ostatecznie dowieźli drugie w tym sezonie zwycięstwo do końca. Oxfor pokonał Sheffield 47-43. Gospodarze zwyciężyli w takim samym stosunku jak w meczu przeciwko Birmingham. W kontekście meczów rewanżowych trudno będzie ekipie Spires wywalczyć punkt bonusowy.

Maciej Janowski zdobył 5 punktów i 3 bonusy w czterech startach – (1*,2*,1,1*). Tai Woffinden na torze w Oxford pojawił się sześć razy i wywalczył 12 punktów (3,d,3,3,0,3).

W innym wczorajszym meczu Premiership Ipswich Witches podejmowali Belle Vue Manchester. Gospodarze wyraźnie pokonali przyjezdnych 51-39. Daniel Bewley w pięciu startach wywalczył dla swojej drużyny 9 punktów (3,3,1,2,0). Więcej punktów od niego dla Belle Vue wywalczył będący w znakomitej formie na początku sezonu – Brady Kurtz. W sześciu startach uzbierał 13 oczek (3,3,3,3,0,1).

Całą trójkę Spartan kibice będą mogli zobaczyć dziś o godzinie 19:00 w Magnolia Park, podczas przedsezonowej prezentacji całej wrocławskiej drużyny.

Zdjęcia: media społecznościowe Macieja Janowskiego