W piątkowe popołudnie 20 stycznia br. na zaproszenie Pana Wojciecha Błońskiego Wójta Gminy Długołęka wrocławskie SzarŻaki gościły w siedzibie tamtejszego urzędu. Były rozmowy o tym co czeka wrocławski klub w najbliższym czasie. Na wszystkich zgromadzonych gości czekała jednak wielka niespodzianka. Rodzicom i zarządowi klubu wszystko udało się utrzymać w tajemnicy przed dziećmi. Najmłodsi zawodnicy Szarży nie wiedzieli, że na spotkaniu zjawi się ich idol, wychowanek wrocławskiej Sparty – Maciej Janowski. Punktualnie o godz. 15:30 prezes Szarży Wrocław Adrain Kocur rozpoczął mowę powitalną.

Oczywiście nie mogło zabraknąć słów o tym, jak ważny w życiu sportowca jest okres przygotowawczy. Później prezes zapytał Szarżaków o sportowego idola. Z Sali padały oczywiste słowa: Magic, Maciej Janowski. W końcu spytano dzieci czy chciałyby spotkać się z kapitanem Betard Sparty Wrocław. Obecni na Sali usłyszeli odpowiedź twierdzącą wszystkich dzieci.

I wtedy … wchodzi właśnie On. Idol, mentor, a dzisiaj nauczyciel i kumpel, który udzielił wrocławskim SzarŻakom cennych wskazówek. Nie kto inny jak Maciej Janowski.

To popołudnie było wielkim przeżyciem dla SzarŻaków, rodziców, znajomych. Dzięki zaproszeniu Wójta Gminy Długołęka młodzi zawodnicy mieli w piątkowe popołudnie okazję spotkać się ze swoim  idolem. Zawodnik WTS Sparta Wrocław był do dyspozycji zawodników i zarządu Szarży. Emocje były wielkie. Jeszcze do późnych godzin wieczornych dzieci przeżywały możliwość porozmawiania z Maciejem Janowskim.

Oprócz pytań zadawanych Magicowi – co jest oczywiste podczas takich spotkań, prezes Szarży zorganizował mini turniej Maciej Janowski kontra SzarŻaki. Wszyscy bawili się bardzo dobrze.

Oczywiście po spotkaniu nie zabrakło czasu na sesje fotograficzne i rozdawanie autografów przez Macieja Janowskiego dla wszystkich chętnych.

O szczegółach spotkania Magica z SzarŻakami poinformujemy niebawem.

Zdjęcia: górcio