Magic przez to, że jest osobą publiczną i rozpoznawalną może dotrzeć do wielu ludzi i dlatego pomaga innym. Ale sam wewnętrznie czuje, że bezinteresowne wspieranie innych jest bardzo dobre. To normalne, że ci którzy dobrze sobie radzą pomagają tym, którzy tej pomocy potrzebują. Jeśli jesteś silny powinieneś wspierać tych, którzy tego potrzebują.

 Mariusz Ceiśliński „wciągnął” Macieja Janowskiego do projektu wspierania rodzin żołnierzy i weteranów wojennych. Podczas tego wspierania Magic poznał wiele wspaniałych osób, a także ciekawych historii.

Aktywnie uczestniczy też w fundacji Kuby Błaszczykowskiego, min. wylicytował dla wsparcia tej inicjatywy super koszulki piłkarskie.

Janoś w 2021 r wziął udział w biegu Wings for life, mimo, iż biegł z ortezą, z powodu kontuzji kolana. Inicjatywa ta wspiera tych, którzy cierpią na uraz rdzenia kręgowego. Jest to wspaniały, niesamowity i nietypowy bieg.

Maciej Janowski kocha również zwierzęta, których ma sporo w swoim domu. Bierze udział w różnych akcjach pomocy dla zwierząt – aktywnie wspiera choćby wrocławskie schronisko dla zwierząt.

Często wysyła gadżety oraz sprzęt żużlowy – np. kevlar do różnych fundacji. Gra co roku z Jurkiem Owsiakiem w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy.

Magic doskonale wie, że dobro wraca i po każdej z takich inicjatyw czuje się spełniony i silniejszy.

Całość materiału, który przygotowała na swoim facebookowym profilu speedwayekstraliga: