Wychowanek Sparty Wrocław Maciej Janowski podczas Gali PGE Ekstraligi 2022 dał się namówić na krótką rozmowę przed kamerami telewizyjnymi. Kapitan wrocławskiej drużyny najpierw krótko podsumował miniony sezon w ekstralidze, później opowiedział o swoim największym sukcesie. Na zakończenie uchylił rąbka tajemnicy na temat swoich wakacji.

O minionym sezonie Magic powiedział:

To był bardzo trudny sezon, ale nasza drużyna trzymała się bardzo mocno razem. Wszyscy się bardzo wspierali, więc to na pewno można zaliczyć na plus. Oczywiście chcielibyśmy zaprezentować się lepiej jako obrońcy tytułu. No ale na tyle było nas stać. Już myślami jesteśmy przy przygotowaniach na kolejny sezon i wierzę, że w przyszłym sezonie pokażemy zdecydowanie inną siłę Betardu Sparty Wrocław.Dan Bewley ma ogromny potencjał i świetny rok za sobą więc to na pewno wszystkich nas napędza bardzo mocno i daje taką pozytywną nadzieję na nadchodzący sezon.

Nie wybieram roku w którym rywalizuję o ważne tytuły. Zawsze staram się dawać z siebie sto procent. Cieszę się, że to udało się z tym brązowym medalem w tym roku wywalczyć. No ale nie ukrywam, że apetyt mam na zdecydowanie więcej – tak Magic ocenił swój największy sukces indywidualny.

Galę PGE Ekstraligi Kapitan Sparty ocenił następująco:
Tutaj przede wszystkim spotykam się z kolegami. Normalnie jesteśmy ubrani w robocze ciuchy, a tutaj możemy razem celebrować ten sezon, który jest za nami, porozmawiać o pierdołach i dobrze się bawić przede wszystkim.

Magic nie chciał do końca zdradzać swoich planów wakacyjnych:
Na razie jesteśmy na etapie planowania. Na pewno będzie dużo spontanicznych decyzji – jak zawsze. Nie ukrywam, że sport jest nieodzowną częścią w moim życiu więc na pewno będą to wakacje przeplatane jakimiś sportowymi wyzwaniami – zdecydowanie.

Pytanie o następny sezon podsumował krótko:
Niektórzy z nas jeszcze jeżdżą wiec na razie tego nie planujemy. Nie rozmawiamy o pracy dzisiaj, a raczej o takich prywatnych rzeczach i o planach na nadchodzącą zimę.

Wywiad Macieja Janowskiego: