Jak powszechnie wiadomo Maciej Janowski w tym sezonie nie otrzymał stałej dzikiej karty i po dziewięciu sezonach (2015-2023) nieprzerwanej jazdy w cyklu Speedway Grand Prix w tym roku nie będzie rywalizował o tytuł indywidualnego mistrza świata.

Magic wielokrotnie udowadniał, iż jest bardzo walecznym i ambitnym sportowcem, który na co dzień „żyje speedwayem”. Dlatego tez po ośmiu latach przerwy (ostatni raz na Wyspach rywalizował w rozgrywkach drużynowych w 2015 roku) powrócił do rywalizacji ligowej w Anglii. Na Wyspach Brytyjskich będzie reprezentował barwy Oxford Spires.

Poza Anglią nie mogło zabraknąć Janowskiego w rywalizacji w drugiej najsilniejszej lidze świata. Kapitan Betard Sparty po siedmiu latach spędzonych w Malilli, w tym sezonie będzie zawodnikiem Piraterny Motala.

Maciej Janowski już za nieco ponad tydzień, 14 marca br. wyjedzie na tor w Oxfordzie i wystąpi w meczu brytyjskiej Premiership pomiędzy jego zespołem a drużyną z Birmingham.

Po czterech dniach przerwy Magic wystąpi w prestiżowym na Wyspach Brytyjskich turnieju upamiętniającym świetnego przed laty żużlowca – Petera Cravena.

A tak w Manchesterze, gdzie odbędzie się Memoriał Petera Cravena zapowiadają występ Macieja Janowskiego:

Tylko Magia! To już kolejny Memoriał Petera Cravena.  Maciej Janowski dołącza do naszego tradycyjnego turnieju inaugurującego sezon żużlowy w Manchester. Magic ma nadzieję, że zostanie pierwszym polskim zwycięzcą tych zmagań!

O swoich startach w tym miesiącu Maciej Janowski poinformował w mediach społecznościowych:

Kalendarz w marcu już całkiem wypchany! A do tego dojdzie jeszcze pewnie kilka sparingów

Zdjęcie: Bogielczyk Foto