21-letni Lukas Baumann to żużlowiec WTS SPARTY Wrocław występujący w U24 Ekstralidze. Niedawno wraz ze swoją drużyną z Wrocławia przypieczętował zajęcie trzeciego miejsca (mimo, że do rozegrania została ostatnia runda spotkań) w inauguracyjnych rozgrywkach U24 Ekstraligi. Niemiec przed kamerami EkstraligaTV opowiedział o początkach przygody z żużlem, sportowych celach i Tomaszu Gollobie, który jest jego idolem.

Zacząłem jeździć na żużlu w wieku 4 lat w Güstrow, w Niemczech i jeździłem tam we wszystkich kategoriach, a teraz jestem tuta. W ostatnim sezonie jeździłem dla Wolfe Wittstock, ale oni teraz nie jeżdżą w polskiej lidze, dlatego tak jak powiedziałem jeżdżę dla drużyny z Wrocławia w U24 Ekstralidze. – rozpoczął  Lukas Baumann.

A tak wypowiada się o swoim klubie z Wrocławia: Wsparcie z klubu jest bardzo dobre. Mam dużo treningów z Gregiem Hancockiem, który mi pomaga. Cała drużyna jest pomocna.

Lubię Polskę. Od 3 lat jeżdżę w polskich ligach. Jestem bardzo szczęśliwy. Oczywiście to jest ładny kraj. Może język, ja zawsze mówię tutaj po angielsku i nie jest on u mnie najlepszy, ale robię to najlepiej jak potrafię, ale jest OK.  – powiedział zawodnik Sparty o pobycie w Polsce.

Tak widzi swoją żużlową karierę:  W U24 Ekstralidze jest dużo młodych zawodników i wszyscy z nich jeżdżą najlepiej jak potrafią. Rywalizacja z nimi jest bardzo trudna. Plany na przyszłość? Może jeździć dla drużyny z Wrocławia. Tak jak każdy zawodnik chciałbym zostać mistrzem świata czy mistrzem Europy. W ostatnim sezonie zdobyłem tytuł mistrza Niemiec do lat 20. To są moje cele.

Moim idolem jest Tomasz Gollob. Lubiłem jak on jeździł po zewnętrznej. Lubiłem to. – zakończył wypowiedź Baumann.