W niedzielę dnia 24 września w holenderskim Roden rozegrano zawody Long Track of Nations. Jest to rywalizacja wyłaniająca najlepszą drużynę narodową. W tegorocznej edycji ujrzeliśmy na starcie reprezentantów 7 krajów. Zawody zakończyły się zwycięstwem reprezentacji Holandii która w biegu finałowym pokonała Niemców.

Brązowe medale przypadły reprezentantom Wielkiej Brytanii, którzy w biegu o 3 miejsce pokonali Finów. Brytyjczycy byli jednymi z głównych faworytów rywalizacji więc miejsce na najniższym stopniu podium może sprawiać niedosyt.

Bardzo słabo wypadli Francuzi którzy zajęli ostatnie miejsce, ich kibice liczyli na pewno na znaczne lepszy wynik.

Wyniki zawodów: (za: speedweek.com)
1. Holandia 64+9 punktów (Romano Hummel 30, Dave Meijerink 17, Mika Meijer 10, Jannick de Jong 7).
2. Niemcy 57+6 (Erik Riss 29, Martin Smolinski 18, Jörg Tebbe 9, Stephan Katt 1).
3. Wielka Brytania 49+9 (Chris Harris 25, Zach Wajtknecht 12, Andrew Appleton 12).
4. Finlandia 44+6 (Henri Ahlbom 16, Tero Aarnio 14, Jesse Mustonen 13, Topi Mustonen 1).
5. Czechy 36 (Hynek Stichauer 18, Josef Franc 13, Jan Macek 5).
6. Dania 35 (Jacob Bukhave 23, Tobias Thomsen 12, Kenneth Kruse Hansen, 0, Morten Qvistgaard 0).
7. Francja 29 (Mathias Trésarrieu 10, Jordan Dubernard 8, Steven Labouyrie 8, Gaétan Stella 3).

Finał B: 1. Wielka Brytania (Harris 5, Wajtknecht 4, Appleton 0). 2. Finlandia (J. Mustonen 3, Ahlbom 2, Aarnio 1).

Finał A:1. Holandia (Hummel 5 punktów, Meijerink 3, Meijer 2). 2. Niemcy (Smolinski 4, Riss 2, Tebbe 0).