Powszechnie panuje – „wyświechtana” już – opinia, iż w Sparcie Wrocław nie szkoli się w ogóle zawodników. I oto z klubu, który nie ma własnych wychowanków, do finału Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski awansują zawodnicy, którzy pierwsze żużlowe kroki stawiali we wrocławskim klubie.

Przemysław Liszka z trzynastoma punktami na koncie wygrał rozegrany we czwartek 17 czerwca na torze Kolejarza Opole jeden z trzech turniejów kwalifikacyjnych do finału najważniejszej młodzieżowej imprezy, czyli Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski. Batalia o tytuł najlepszego młodzieżowca w kraju zaplanowana jest na 10 lipca w Zielonej Górze.

Przemysław Liszka od początku zawodów radził sobie bardzo dobrze. W całych zawodach stracił tylko dwa punkty i pewnie awansował do finału z pierwszego miejsca. Przegrał tylko z Mateuszem Tudzieżem i Fabianem Ragusem. Ten ostatni zawodnik w turnieju finałowym na swoim domowym torze będzie zawodnikiem rezerwowym.

Oprócz kończącego w tym roku wiek juniora Przemysława Liszki do finału MIMP awansował także Mateusz Panicz, 17-letni wychowanek Sparty. Jak widać bardzo dobrze rozwija się kariera tego młodego chłopa i awansując do finału sam sobie zrobił nagrodę za pracę jaką do tej pory wykonał.

Panicz w turnieju zdobył 10 punktów i na swoim koncie miał ich tyle samo co Kacper Pludra oraz wspomniany już Fabian Ragus. Do obsady w finale pozostały dwa miejsca. Bieg dodatkowy wygrał Wrocławianin przed zawodnikiem Unii Leszno i Falubazu. Ostatni z tego biegu został rezerwowym w finale.

Drugie miejsce w tym półfinale zajął Damian Ratajczak, który uzbierał tyle samo punktów (11) co trzeci Dawid Rempała.