W sobotę 10 lipca w Rybniku odbędzie się ostatnia, finałowa runda Speedway Euro Championship 2021. Znamy już listę startową uczestników tych zawodów.

Z „dziką kartą” wystąpi zawodnik miejscowego ROW-u, mający polskie obywatelstwo Rune Holta. Zawodnikami rezerwowymi będą Jakub Miśkowiak oraz Wiktor Trofymov jr.

Rune Holta to m.in. zdobywca Drużynowego Pucharu Świata, zwycięzca dwóch rund cyklu Grand Prix oraz dwukrotny Indywidualny Mistrz Polski.

Z numerem ósmym wystartuje Daniel Bewley ze Sparty, który ma chrapkę na zajęcie lepszego miejsca niż trzecie. Liderujący po trzech turniejach Mikkel Michelsen wystąpi z numerem 11, a Piotr Pawlicki z numerem 13. Mający chrapkę na zwycięstwo w całym cyklu Leon Madsen ma numer 15 i już w czwartej gonitwie dnia wystąpi przeciwko Piotrowi Pawlickiego.

Oby słabsze ostatnio wyniki gwiazdy Unii Leszno były już przeszłością. Pawlicki ma ogromną szansę na zwycięstwo w tegorocznym cyklu SEC. Stawka jest bardzo wysoka. Dzięki wygranej zapewniłby sobie udział w przyszłorocznej serii Speedway Grand Prix.

Lista startowa sobotnich zawodów:

1. Kai Huckenbeck (Niemcy)
2. Rune Holta (Polska)
3. Timo Lahti (Finlandia)
4. Bartosz Smektała (Polska)
5. Patryk Dudek (Polska)
6. Robert Lambert (Wielka Brytania)
7. David Bellego (Francja)
8. Daniel Bewley (Wielka Brytania)
9. Patrick Hansen (Dania)
10. Andzejs Lebedevs (Łotwa)
11. Mikkel Michelsen (Dania)
12. Nicki Pedersen (Dania)
13. Piotr Pawlicki (Polska)
14. Vaclav Milik (Czechy)
15. Leon Madsen (Dania)
16. Sergey Logachev (Rosja)
17. Jakub Miśkowiak (Polska)
18. Viktor Trofimov (Polska)