Niestety, zaplanowany na niedzielę 19 września pierwszy mecz finałowy PGE Ekstraligi nie dojdzie do skutku. Z takiego obrotu sprawy zadowolony jest Grigorij Łaguta. W swojej wypowiedzi zaraz po tym jak podano informację o odwołaniu meczu Rosjanin przyznał, że będzie miał więcej czasu na dojście do siebie i jak najlepsze przygotowanie do meczu w nowym terminie.

W komunikacie nr 52 PGE Ekstraligi ogłoszono informację o przełożeniu meczu w Lublinie.

Ze względu na trwające od 16 września opady deszczu, niską temperaturę powietrza, jak również mając na uwadze aktualny stan toru oraz niekorzystne prognozy pogody na kolejne dni – na podstawie przesłanego raportu komisarza toru – Ekstraliga Żużlowa odwołuje mecz PGE Ekstraligi MOTOR Lublin – BETARD SPARTA Wrocław zaplanowany na 19 września.

Pierwszy finał rozgrywek PGE Ekstraligi 2021 został przełożony na 23 września (czwartek), godz. 20:00. Transmisja LIVE nSport+.

Tak więc kolejny raz żużel przegrał z deszczową aurą. Część wrocławskich kibiców już w sobotę zjawiła się w Lublinie. Miejmy nadzieję, że w czwartek finałowe spotkanie odbędzie się bez przeszkód.