Kyle Newman urodzony 14 grudnia 1991 roku w Poole, syn byłego żużlowca Keitha Newmana, w swojej karierze rozpoczętej w 2007 roku jeździł w różnych klubach. Po swoim pierwszym wyścigu juniorów w Somerset w lipcu 2007 r. Newman został zakontraktowany do zespołu Weymouth Wildcats Conference League na kilka spotkań w charakterze zawodnika zastępującego kontuzjowanego żużlowca. Swoją jazdą udowodnił, że może być pełnoprawnym członkiem drużyny  Weymouth na sezon 2008. Tak wiec przebojem wywalczył sobie miejsce w ligowej drużynie. Szybko został ulubieńcem publiczności. Najlepszym dowodem na to było wybranie go przez fanów na zawodnika roku w ankiecie na stronie internetowej klubu.

Pod koniec sezonu Newman nawiązał kontakt z byłym angielskim żużlowcem Marcusem Williamsem z Townsville w Australii, który szukał młodego angielskiego zawodnika, którego mógłby sponsorować podczas wyścigów w Australii tej zimy. Tam nawiązał także kontakt z byłym zawodnikiem Stevem Koppe. Williams i Koppe oraz zespół ludzi z Queensland pomogli Newmanowi stać się żużlowcem, jakim jest dzisiaj, ucząc go także mechaniki i dostrajania własnych silników.

W 2009 roku Newman miał ponownie dołączył do Wildcats, ale po powrocie do Wielkiej Brytanii podpisał także kontrakt w nowo utworzonej drużynie Bournemouth Buccaneers. Tam znacznie poprawił swoje osiągnięcia, aż do wypadku w ostatnim miesiącu sezonu, w wyniku którego poważnie złamał lewą kość udową, co spowodowało konieczność operacji nogi. Nie mając pewności, czy Newman będzie w dobrej formie na sezon 2010, zarząd Buccaneers zdecydował się zwolnić Newmana. Kyle podpisał więc kontrakt z Newport, które występowało w National League. W połowie sezonu 2010 Newman wystąpił po raz pierwszy w międzynarodowej rywalizacji na torze. W Goričan w Chorwacji rywalizował w kwalifikacjach do Indywidualnych Mistrzostw Świata lat 21. Wówczas o mały włos nie awansował do biegu dodatkowego o szóste miejsce, które bło premiowane awansem do finału MIMŚ.  Jednak too wydarzenie zapewniło mu miejsce na resztę sezonu w drużynie Birmingham Brummies w Premier League.

Po zdobyciu tytułu mistrza stanu Queensland do lat 21 i zajęciu czwartego miejsca w ostatniej rundzie australijskich mistrzostw,  Newman powrócił w 2011 roku na Wyspy Brytyjskie do sowjego macierzystego klubu Poole Pirates występującego w Elite League. Podpisał także kontrakt z klubem Premier League Newcastle Diamonds. Jednak w październiku w Newcastle, po przypadkowym zderzeniu z innym żużlowcem, w wyniku wypadku kierownica przebiła mu główną tętnicę. I tylko dzięki szybkiej akcji personelu medycznego na torze i poważnej operacji tej nocy w szpitalu w Newcastle życie Newmana zostało uratowane. Zawodnik mógł kontynuować swoją karierę, zdobywając puchary i tytuły mistrzowskie z drużyną Premier League Somerset Rebels w 2012 i 2013 roku. Newman występił gościnnie dla Poole Pirates w finale Elite League w 2013, pomagając im w zdobyciu tytułu i osiągając swoje pierwsze zwycięstwo w zawodach Elite League w Birmingham. Następnie w 2014 roku był w drużynie Pirates, która zdobyła tytuł w Elite League.

W 2014 roku powrócił do drużyny Piratów po wprowadzeniu „rezerw szybkiej ścieżki”, systemu mającego na celu wspieranie rozwoju młodych brytyjskich jeźdźców. Wyszło to z pożytkiem dla Newmana, który został wybrany jeźdźcem roku ekipy Piratów w głosowaniu na stronie internetowej Bournemouth Echo. Zdobył 60% głosów, na drugim miejscu Maciej Janowski zdobył 31% głosów. Po udanym sezonie 2014 Poole zdecydował się zakontraktować Newmana na rok 2015.

Indywidualnie Newman regularnie brał udział w zawodach w Europie i Wielkiej Brytanii, wygrywając zawody Golden Hammer w Wolverhampton w 2012 r. i dwukrotnie zdobywając belgijski złoty kask w 2013 i 2014 r. Newman był także pierwszym angielskim żużlowcem, który zakwalifikował się do zawodów European Under -21 w 2012 r. Jednak złamany bark na kilka dni przed półfinałem w Terenzano, przekreślił jego szanse na zakwalifikowanie się do finału, w wyniku czego ostatecznie zajął 11. miejsce. Newman otrzymał dziką kartę podczas rundy Mistrzostw Świata do lat 21 w Coventry, w której zajął czwarte miejsce z 10 punktami, co na koniec sezonu plasowało Newmana na 18. miejscu na świecie, gdy uczestniczył w zaledwie jednej z ośmiu rund. W polskiej I Lidze występował w latach 2015 (dla Gniezna) i 2016 (dla Piły).

Nie osiągnął jednak oszałamiających rezultatów. W sumie ze startów w Polsce uzyskał średnią 0,900 pkt/bieg. Wystąpił w 4 meczach (3 dla Gniezna i 1 dla Piły), 20 razy stając pod taśmą startową. Zdbył 15 punktów i 3 bonusy.

Był członkiem drużyny Plymouth, która zdobyła mistrzostwo w czwórmeczu z udziałem drużyn Premier League, który odbył się 23 i 24 lipca 2016 r. w East of England Arena.

W sezonie 2017 Newman ponownie występował w Poole jako wicekapitan, dopóki nie zrezygnowano z jego usług jeszcze w tym samym sezonie. Następnie podpisał kontrakt z Leicester Lions, a także ścigał się w Ipswich Witches. Na rok 2018 podpisał kontrakt z Lions w lidze SGB Premiership i Lakeside Hammers w mistrzostwach SGB.

W grudniu 2021 roku Newman podpisał kontrakt z Oxford Cheetahs w rywalizacji o mistrzostwo SGB w  2022 roku. Cheetahs wrócili do rywalizacji po 14 latach nieobecności na brytyjskich torach żużlowych. Newman w połowie sezonu dołączył do Redcar Bears.

W 2023 roku wrócił do Poole na mistrzostwa SGB 2023.

Największe sukcesy indywidualne Kyla Newmana:

– finalista Drużynowych Mistrzostw Świata Juniorów (2010-4m.),

– finalista Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów (2012-19m.)

– finalista Indywidualnych Mistrzostw Europy Juniorów (2012-13m.)

– brązowy medalista Indywidualnych Mistrzostw Wielkiej Brytanii do lat 18 (2009).