Dominik Kubera, wychowanek Unii Leszno, od sezonu 2021 reprezentujący barwy Motoru Lublin zadebiutuje w Speedway Grand Prix jako pełnoprawny uczestnik zawodów. Kubera 6 i 7 sierpnia wystąpi w piątej i szóstej rundzie tegorocznego cyklu SGP, która odbędzie się w Lublinie.

W Lublinie będzie to zapewne wielkie święto, gdyż po raz pierwszy w historii do Lublina zawita cykl FIM Speedway Grand Prix. W ubiegłym roku w tym mieście odbyła się finałowa runda Speedway of Nations. Dominik Kubera, jako zawodnik młodzieżowy reprezentował Polskę w tym finale.

Młody zawodnik Motoru Lublin wystąpi w obu turniejach z numerem 16 na plastronie.

Kubera po zdobyciu z Unią Leszno czterech tytułów drużynowych mistrzów Polski i zakończeniu wieku juniora postanowił zmienić klimat i w tym sezonie występuje w barwach Motoru Lublin , jako zawodnik do lat 23. Zazwyczaj w meczach startuje z rezerwy i jest wystawiany z numerem 8 bądź 16.

22 latek w ubiegłorocznym finale Indywidualnych Mistrzostw Świata juniorów w Pardubicach zajął drugie miejsce.

W bieżącym sezonie w SGP Kubera ma status trzeciego zawodnika oczekującego. Oznacza to, że w przypadku kontuzji lub innych zdarzeń losowych zawodników z czołowej 15 cyklu SGP młody zawodnik Motoru Lublin może zostać powołany przez organizatorów cyklu na konkretny turniej Grand Prix.

W FIM Orlen Speedway Grand Prix w Lublinie zawodnikami rezerwowymi (z numerem 17 i 18 na plastronie) będą polscy młodzieżowcy: Wiktor Lampart zawodnik Motoru Lublin oraz Mateusz Świdnicki reprezentujący Włókniarza Częstochowa. Ten drugi wygrał w ostatnią środę turniej Zaplecza Kadry Juniorów w Ostrowie Wlkp.

Zarówno Świdnicki jak i Lampart będą reprezentować Polskę podczas tegorocznych zawodów o tytuł indywidualnego mistrza świata juniorów, które zostaną rozegrane we wrześniu i październiku tego roku.