Tegoroczny cykl Indywidualnych Mistrzostw Świata w long tracku osiągnął półmetek. Można więc pokusić się o pewne podsumowania oraz prognozę ewentualnych wyników końcowych.

Zapraszam do subiektywnej analizy „położenia sportowego” czołówki.

1. Mathieu Trésarrieu (57 zgromadzonych punktów w cyklu, 1 miejsce) Zdecydowany lider cyklu. Zawodnik, który ma bardzo duże szanse na zdobycie złotego medalu. Francuz ma w swoim dorobku bardzo wiele medali IMŚ ale tylko 1 złoty. W pierwszej rundzie IMŚ na bardzo krótkim torze w Rzeszowie (395 metrów długości) zajął 4 miejsce, w drugiej oraz trzeciej rundzie – na kilometrowych obiektach już zwyciężył. Trésarrieu to najściślejsza czołówka światowa, zawodnik doświadczony. Pozostałe 3 turnieje odbędą się na torach średniej długości (pomiędzy 520 a 600 metrów), jeden z nich w jego Ojczyźnie a mowa oczywiście o zawodach w Morizès. Francuz nie powinien roztrwonić raczej 14 punktowej przewagi nad drugim w klasyfikacji Harrisem i aż 20 punktowej nad Romano Hummelem, choć w sporcie wszystko jest możliwe.

2. Chris Harris (43 punkty w klasyfikacji przejściowej, 2 miejsce) Brytyjczyk po 2 rundach był współliderem IMŚ wraz z Trésarrieu. W trzecich zawodach zajął jednak „katastrofalne” 9 miejsce a Francuz wygrał. Będzie mu trudno odrobić tą stratę do bardzo równo jeżdżącego rywala a za jego plecami już „czai się” Romano Hummel.

3. Romano Hummel (37 punktów w klasyfikacji przejściowej, 3 miejsce) Holender startuje w bardzo dużej liczbie zawodów z czego…prawie wszystkie wygrywa. Wyjątkiem są…Indywidualne Mistrzostwa Świata. W Rzeszowie miał olbrzymie problemy sprzętowe i jego występ był tragiczny. W kolejnych rundach zajął 3 oraz 2 miejsce. Hummel ma jak już wspomniałem 20 punktów straty do Trésarrieu, będzie gonił ale może nie dać rady odrobić tak gigantycznej straty. Szanse na srebrny medal IMŚ ma jednak spore.

4. Lukas Fienhage (33 punkty, 4 miejsce) Niemiec był Indywidualnym Mistrzem Świata w sezonie 2020, poprzedni rok był dla niego dużo gorszy. Fienhage w tym sezonie słabo pojechał w Rzeszowie, w kolejnych turniejach był już wysoko lecz nie na podium. Ma 24 punty straty do lidera cyklu. Szanse na medal ma, lecz bardzo małe na złoto. Fienhage w bardzo młodym wieku został Indywidualnym Mistrzem Świata bo mając zaledwie 21 lat. Obecnie nadal jest bardzo młody i ma szanse osiągnąć jeszcze bardzo wiele.

Moja prognozowana klasyfikacja końcowa IMŚ 2022 (medaliści):
1. Mathieu Trésarrieu
2. Romano Hummel
3. Chris Harris