Bardzo ciekawy przedsezonowy ranking zaprezentował portal Czwarte okrążenie, z którym współpracujemy. Autor wziął pod uwagę „siłę rażenia” formacji młodzieżowych drużyn walczących o DMP z dywizji A.

W sezonie 2021 obowiązkowo w składzie musi się znaleźć minimum jeden zawodnik do 23 roku życia. Przeglądając kadry zespołów, można zauważyć, że tylko Szawer Leszno posiada długą ławkę młodzieżowców i można się spodziewać, że w każdym meczu wystąpi więcej niż jeden zawodnik z tej kategorii wiekowej. Kto jednak wygląda na tej pozycji najlepiej?

Wydaje się, że to beniaminek z Wrocławia posiada najlepszych młodzieżowców i będzie to bardzo mocny atut tej drużyny. Szarża w okienku transferowym pozyskała ze Śląska Świętochłowice Mateusza Packa i Kamila Niemca, co z pewnością bardzo mocno osłabiło aktualnych Drużynowych Mistrzów Polski, gdzie podstawowym zawodnikiem U23 powinien być Patryk Bielaczek.

Jeśli chodzi o ekipę Szawera mamy takie nazwiska jak Kielaszewski, Wojtal, Michalski. TSŻ Toruń posiada tylko i wyłącznie Jakuba Kościechę. Przypomnijmy, że ten zawodnik w 2019 roku został Indywidualnym Mistrzem Polski. Stać go z pewnością na wygranie wyścigu z każdym.

Wydaje się, że dużą zagadką jest Mikołaj Reszelewski, który będzie w tym sezonie startować w barwach klubu z Gniezna. Poprzedni sezon dla Reszelewskiego był jednak bardzo słaby. Wyniki, które osiągał z pewnością nie były takimi, na jakie stać tego zawodnika.

Ranking klubowy na pozycji U23, według portalu Czwarte Okrążenie:

1. Hydro-Bud Szarża Wrocław (Mateusz Pacek, Kamil Niemiec)

2. TSŻ Schoenberger Toruń (Jakub Kościecha)

3. LKS Szawer Leszno (Hubert Kielaszewski, Mikołaj Michalski, Bartosz Wojtal, Jakub Ignyś, Kacper Piasecki)

4. MS Śląsk Świętochłowic (Patryk Bielaczek, Kacper Włodarz)

5. KS Aseko Orzeł Gniezno (Mikołaj Reszelewski)