Jak powszechnie wiadomo rozgrywki o drużynowe mistrzostwo Polski w speedrowerze zbliżają się wielkimi krokami. Od ubiegłego roku zmagania o tytuł najlepszej drużyny w Polsce postanowiono rozgrywać w ramach CS Superligi. Obecnie liga ma również swoją stronę internetową.

Mimo, iż speedrower to sport amatorski CS Superliga funkcjonuje z hasłem Nowa jakość speedrowera. Ale czy na pewno?

Tegoroczne rozgrywki zaczynamy w przyszłą niedzielę 25 kwietnia. Czyli do startu ligi zostało jeszcze osiem dni. A zegar odmierzający czas na oficjalnej stronie organizatora rozgrywek pokazuje:

Dla pewności sprawdziliśmy jeszcze terminarz na stronie PFKS i tam wyraźnie w tekście Ruszamy jest napisane, iż: W niedzielę 25.04.2021 rozpoczynają się tegoroczne zmagania speedrowerowe. Pierwszymi zawodami są mecze trzeciej rundy CS Superligi (plus towarzyszące jej pojedynki w ramach MCSS i CSSŻ).

My rozumiemy, iż wielokrotnie podkreśla się, iż speedrower jest dyscypliną amatorską. Jednak uważamy, iż na stronie organizatora rozgrywek – jeśli tworzy się „wodotryski” powinna być rzetelna informacja dotycząca rozgrywek, którymi się zarządza.

Tylko tyle i aż tyle.