Paweł Woźny będzie odpowiadał za sprawy reprezentacji Polski we wszystkich naszych kadrach. Postanowiono, iż nie będzie wywierana żadna presja jeśli chodzi o wynik sportowy. W reprezentacji będą występować tylko ci zawodnicy, którzy będą chcieli – oczywiście spośród tych wytypowanych przez trenerów.

Nowy zarząd chce zbudować kadry, składające się z osób, które będą bardzo dobrze czuć się ze sobą. A jeśli atmosfera będzie pozytywna to z czasem przełoży się to na wyniki sportowe.

Poniżej treść informacji dotyczącej reprezentacji Polski oraz trenerów ze strony PFKS:

Reprezentacja Polski.

Za sprawy Reprezentacji Polski we wszystkich kadrach odpowiadać będzie jak do tej pory Koordynator Reprezentacji – Paweł Woźny.

Zgrupowania wszystkich reprezentacji na 2023 rok zaplanowane są w trzech terminach (terminy podane będą z początkiem sezonu).

Zarząd podjął również decyzję, że od sezonu 2023 nie będzie wywierał presji na trenerach jeżeli chodzi o wyniki reprezentacji. Dla zarządu liczyć się będzie bowiem chęć uczestnictwa w zgrupowaniu przez zawodnika.

Zawodnicy którzy, nie pojawią się na zgrupowaniach nie będą brani pod uwagę w kadrach Reprezentacji Polski. Reprezentant Polski w razie nieobecności na zgrupowaniu musi uzasadnić swoją nieobecność trenerowi i koordynatorowi kadry. Kosztem wyniku reprezentacji Zarząd PFKS chce zbudować kadrę na zawodnikach, którym zależeć będzie na atmosferze i kolegach w reprezentacji.

Trenerami Reprezentacji są:

Tomasz Pokorski + asystent – kadra Juniorów, Seniorów i Weteranów

Paweł Rajczyk – kadra Kobiet

Paweł Kozłowski – kadra Młodzików i Kadetów

Źródło: PFKS