Jest już coraz mniej niewiadomych jeśli chodzi o skład Szarży Wrocław, który będzie walczył w sezonie 2022 w CS Superlidze. W tym roku w klubie z Krajewskiego zdecydowano dozować informacje odnośnie kształtu drużyny na przyszły sezon.

Do wczoraj wiedzieliśmy tyle, iż w drużynie rateli w następnych rozgrywkach o DMP występować będą seniorzy: Damian Natoński, Kamil Niemiec oraz Dariusz Pilas. Młodzieżowcem natomiast został pierwszy obcokrajowiec w ekipie Szarży a zarazem dobry znajomy Dariusza Pilasa – Edan Morton.

Do pełnego składu drużyny brakowało jeszcze paru ogniw. W sobotę 11 grudnia br. na konferencji prasowej, która odbyła się w Greco zaprezentowano kolejnych zawodników, którzy będą występować z ratelem na piersiach.

Obaj zawodnicy to medaliści tegorocznych indywidualnych mistrzostw Polski. Kolejnym seniorem w drużynie Szarży jest Dawid Bas, reprezentujący dotychczas drużynę Śląska Świętochłowice, wicemistrz Polski kategorii open z 2021 r. O tym, że Dawid nie będzie występował w Świętochłowicach w przyszłym roku wiadomo było od dawna. Niewiadomą pozostawała kwestia nowej przynależności klubowej zawodnika z Górnego Śląska.

Drugim zawodnikiem zaprezentowanym podczas sobotniej konferencji prasowej był Paweł Szkudlarek, dwukrotny mistrz Polski (kat . młodzik i kadet) z 2021 r. Pochodzącego z Ostrowa Wlkp zawodnika wiele klubów widziało w swoich barwach w 2022 r. Jednak Paweł postanowił kontynuować swoją bardzo dobrze rozwijającą się karierę w klubie z Wrocławia.