Już dziś, w niedzielę 21 maja w meczu szóstej rundy PGE Ekstraligi beniaminek Cellfast Wilki podejmują na torze w Krośnie ekipę but.pl Stali Gorzów. Przyjezdni mają swoje problemy przed tym meczem. Niedawno w trakcie spotkania we Wrocławiu Szymon Woźniak twierdził buńczucznie, że na Olimpijski przyjechali wygrać, i że nie interesują już ich (Stal) ładne porażki.

Czy w takim razie, w końcu Gorzowianie wygrają na wyjeździe? W środę podczas meczu ligi duńskiej Anders Thomsen brał udział w groźnym wypadku. Jednak, jak twierdzi sam zawodnik – obyło się bez złamań. Thomsem potwierdził gotowość do startu w niedzielę. Wystąpi w tym spotkaniu z numerem piątym.

Gospodarze tego meczu chcą bardzo wygrać potyczkę ze Stalą. Na pewno dodatkowe dwa punkty umocniło by beniaminka w walce o utrzymanie się w PGE Ekstralidze. Sztab szkoleniowy Krośnian postanowił przemeblować skład – oprócz pozycji juniorskich. Z takimi numerami z jakimi pojedzie beniaminek – do tej pory Krośnianie nie rywalizowali.

Czy będzie to recepta na sukces i wygraną ze Stalą? Przekonamy się już dziś we wczesny wieczór.

Władze klubu mają świadomość powagi sytuacji. Mecze 7, 8 i 9 rudy PGE Ekstraligi zapowiadają się dla beniaminka bardzo ciężko. Następne dwa mecze – pierwszy z nich na wyjeździe – Cellfast Wilki rozegrają z Betard Spartą (pierwszy na wyjeździe). Na spotkanie 9 rundy PGE Ekstraligi Krośnianie jadą do Gorzowa.

Zapowiadane składy: 

ebut.pl Stal Gorzów:
1. Szymon Woźniak
2. Wiktor Jasiński
3. Martin Vaculik
4. Oskar Fajfer
5. Anders Thomsen
6. Mateusz Bartkowiak
7. Oskar Paluch

Cellfast Wilki Krosno:
9. Andrzej Lebiediew
10. Mateusz Świdnicki
11. Vaclav Milik
12. Krzysztof Kasprzak
13. Jason Doyle
14. Krzysztof Sadurski
15. Miłosz Grygolec

Początek spotkania: niedziela, 21 maja br., godz. 16:30. Transmisja Canal+ Sport 5.