KPC Górnik Polkowice to znany polski klub podnoszenia ciężarów występujący aktualnie w rozgrywkach Polskiej Ligi Podnoszenia Ciężarów na pierwszym szczeblu rozgrywkowym. Drużyna zainaugurowała sezon domowym meczem z zespołem GKS Transbed Andaluzja Piekary Śląskie wygrywając pojedynek 2049,04 – 1579,83.

Aż 4 zawodników klubu znalazło się wśród najlepszej dziesiątki kolejki według punktacji Sinclaira. Zespół wystąpił w meczu w składzie: Lykhobytska Oleksandra, Kołecki Daniel, Sawulski Patryk, Żełem Tomasz, Michalski Jakub, Osuch Igor.

Tak o pierwszym pojedynku w sezonie wypowiada się prezes KPC Górnik Polkowice – Krzysztof Michalski: „Cieszymy się z wygranej w pierwszym ligowym meczu. Nasi reprezentanci uzyskali najlepszy wynik w Polsce i potwierdzili aspiracje do walki o tytuł najlepszej drużyny w kraju. Przed nami trudniejsze zadania i musimy zachować koncentrację. Już 19.03.2022 kolejne zawody, tym razem na wyjeździe w Radomsku. Dziękuję wszystkim za walkę i poświęcenie na pomoście startowym.”

Zdjęcie: media społecznościowe KPC Górnik Polkowice