Dnia 12 września na torze w Bydgoszczy rozegrano 1 rundę Indywidualnych Mistrzostw Polski w klasie 250. Były to historyczne zawody gdyż w tym roku po raz pierwszy wyłoniony będzie krajowy mistrz.

Cykl składa się z 3 zawodów – kolejne odbędą się już jutro – 22 września w Rybniku oraz 26 września w Gdańsku. Rozgrywanie oficjalnych Indywidualnych Mistrzostw Polski jest niewątpliwie kolejnym ważnym krokiem w rozwoju klasy 250 w naszym kraju.

Zwycięzcą bydgoskich zawodów został Marcel Kowolik (Włókniarz Częstochowa), drugie miejsce zajął wielki talent, zaledwie 13 letni Kacper Mania (Unia Leszno) a trzecie Szymon Ludwiczak (także Włókniarz Częstochowa).

Szkoda że bądź co bądź mistrzowską rywalizację śledziła na żywo niewielka liczba widzów. Oby w Rybniku i Gdańsku było pod tym względem znacznie lepiej, tym bardziej iż zawody w klasie 250 potrafią dostarczyć sporo emocji czego najlepszym przykładem był finał SGP3 rozegrany w sierpniu we Wrocławiu.

W Bydgoszczy także zresztą niektóre wyścigi mogły się podobać.

Wyniki:
1. Marcel Kowolik (Włókniarz Częstochowa) – 13+3 (3,3,1,3,3) – 1 m. w finale
2. Kacper Mania (Unia Leszno) – 15+2 (3,3,3,3,3) – 2 m. w finale
3. Szymon Ludwiczak (Włókniarz Częstochowa) – 11+1 (3,d,3,3,2)  -3  m. w finale, 2 m. w pf
4. Emil Maroszek (Polonia Bydgoszcz) – 11+0 (2,2,3,3,1) – 4 m. w finale, 1 m. w pf
5. Eryk Kamiński (Wybrzeże Gdańsk) – 10 (2,3,3,2,0) – 3 m. w pf
6. Antoni Kawczyński (Wybrzeże Gdańsk) – 10 (3,0,2,2,3) – 4 m. w pf
7. Kamil Witkowski (Unia Leszno) – 10 (1,3,2,2,2)
8. Gracjan Szostak (Ostrovia Ostrów) – 8 (1,2,1,1,3)
9. Adam Putkowski (Polonia Bydgoszcz) – 7 (1,2,2,1,1)
10. Marcel Juskowiak (Unia Leszno) – 5 (0,1,2,2,0)
11. Jan Przanowski (GKM Grudziądz) – 5 (2,1,0,0,2)
12. Denis Andrzejczak (Stal Gorzów) – 5 (2,1,0,1,1)
13. Mikołaj Krok (Stal Gorzów) – 5 (0,1,1,1,2)
14. Mikołaj Duchiński (KS Toruń) – 2 (0,2,0,0,0)
15. Eryk Farański (WTS Wrocław) – 2 (0,0,1,0,1)
16. Krystian Gręda (Kolejarz Rawicz) – 1 (1,0,0,0,0)
17. Damian Miller (GKM Grudziądz) – ns
18. Ksawery Słomski (KS Toruń) – ns

Bieg po biegu:
1. Kowolik, Andrzejczak, Putkowski, Krok
2. Kawczyński, Kamiński, Szostak, Juskowiak
3. Mania, Maroszek, Andrzejczak, Kawczyński
4. Ludwiczak, Przanowski, Witkowski, Duchiński
5. Witkowski, Maroszek, Andrzejczak, Kawczyński
6. Kowolik, Duchiński, Juskowiak, Gręda
7. Kamiński, Putkowski, Przanowski, Farański
8. Mania, Szostak, Krok, Ludwiczak (d)
9. Ludwiczak, Juskowiak, Farański, Andrzejczak
10. Mania, Kawczyński, Kowolik, Przanowski
11. Maroszek, Putkowski, Szostak, Duchiński
12. Kamiński, Witkowski, Krok, Gręda
13. Mania, Kamiński, Andrzejczak, Duchiński
14. Kowolik, Witkowski, Szostak, Farański
15. Ludwiczak, Kawczyński, Putkowski, Gręda
16. Maroszek, Juskowiak, Krok, Przanowski
17. Szostak, Przanowski, Andrzejczak, Gręda
18. Kowolik, Ludwiczak, Maroszek, Kamiński
19. Mania, Witkowski, Putkowski, Juskowiak
20. Kawczyński, Krok, Farański, Duchiński
Półfinał – 21. Maroszek, Ludwiczak, Kamiński, Kawczyński
Finał – 22. Kowolik, Mania, Ludwiczak, Maroszek

Zdjęcie: media społecznościowe Marcela Kowolika