RK Racing to firma, która przygotowuje silniki wyścigowe wysokiej wydajności dla różnych rodzajów sportu motorowego. Od roku 1992 budowane jest doświadczenie i pozycja na rynku tunera. RK Racing jest dumna z sukcesów w świecie speedway’a – klienci RKR 10-krotnie zdobywali tytuły Mistrzów Świata oraz 6-krotnie zostawali Mistrzami Europy.

A tak podsumowanie sezonu 2022 opisano na stronie RK Racing w mediach społecznościowych:

Sezon dobiegł końca, czas na krótkie, coroczne podsumowanie… 🕰

Na wstępie ogromne podziękowania należą się naszym pracownikom za ich ciężką pracę i zaangażowanie. Chcielibyśmy również docenić wkład w rozwój firmy RK Racing podmiotów zewnętrznych. 🤝

Rok 2022 był dla nas trudny, szczególnie jego początek. Wiedzieliśmy, że w krótkim czasie musimy poprawić osiągi naszych silników. Wojna w Ukrainie i zawieszenie Artema Laguty, kontuzja Nickiego Pedersena i odejście Taia Woffindena z pewnością nie ułatwiały nam pracy. Ilość informacji zwrotnych została mocno ograniczona o jedne z kluczowych ogniw naszej firmy.

Dodatkowo musieliśmy zmierzyć się z intensywną nagonką medialną. Tym bardziej cieszymy się, że w krótkim czasie udało nam się wrócić na właściwe tory i kolejny rok z rzędu możemy świętować seniorski tytuł mistrzowski z Bartkiem Zmarzlikiem oraz młodzieżowy tytuł mistrzowski z Mateuszem Cierniakiem. Podwójna korona to zdecydowanie kolejne spełnione marzenie i ogromne szczęście dla nas, dla naszych zawodników i ich teamów.

Tegoroczną wisienką na torcie był dla nas Maciej Janowski, który w ostatnim turnieju wywalczył swój pierwszy upragniony medal SGP. Sezon z brązowym medalem zakończył także Jakub Miśkowiak w kategorii młodzieżowej SGP2.

Chcielibyśmy na koniec dodać, że bardzo doceniamy postawę wszystkich naszych zawodników, którzy nie zwątpili w nas w chwili słabości. Dziękujemy za wsparcie i do zobaczenia za rok. 🙌

Indywidualne sukcesy naszych zawodników w sezonie 2022:

🥇Mistrz Świata – Bartosz Zmarzlik

🥇Mistrz Świata Juniorów – Mateusz Cierniak

🥉Brązowy Medalista IMŚ – Maciej Janowski

🥉Brązowy Medalista IMŚ Juniorów – Jakub Miśkowiak

🥇Mistrz Polski – Bartosz Zmarzlik

🥈Wicemistrz Polski – Dominik Kubera

🥇Zwycięzca Złotego Kasku – Bartosz Zmarzlik

🥇Zwycięzca Srebrnego Kasku – Jakub Miśkowiak

🥇Zwycięzca IMME – Bartosz Zmarzlik

fot: FIM Speedway Grand Prix

Źródło: media społecznościowe Kowalski Racing