W sezonie 2022 Lwy Avia Częstochowa nie wystartują w rozgrywkach o speedrowerowe Drużynowe Mistrzostwo Polski. Czwarta drużyna poprzedniego sezonu nie wystawiła seniorskiej drużyny w centralnych rozgrywkach.

Jednak po otwarciu drugiego toru w tym mieście szkolenie najmłodszych adeptów speedrowera idzie pełną parą.

Przypomnijmy, iż w barwach Lwów Avii Częstochowa w 2020 r., gdy jeszcze nie było klubu we Wrocławiu występowało dwóch zawodników z Dolnego Śląska – Tomasz Góral i Antoni Szymański. Ten pierwszy w barwach Lwów Krasnali Częstochowa został Indywidualnym Mistrzem Polski w kategorii żaków u6.

W mediach społecznościowych pojawił się materiał z podpisywania kontraktów przez najmłodszych zawodników w Częstochowie (link TUTAJ):

W sobotę 29.01.br na terenie pływalni krytej „Sienkiewicz Częstochowa” odbyło się spotkanie, podczas którego ponad 40 zawodników oraz zawodniczek podpisało kontrakty z Lwami Avia Częstochowa. Dla większości z nich jest to pierwszy profesjonalny kontrakt w karierze.

Znaczne grono zawodników, którzy parafowali umowy z Lwami Avia Częstochowa to adepci szkółki Lwy Wrzosowiak Częstochowa, którzy rozpoczęli treningi speedrowerowe w minione wakacje na nowo wybudowanych torze speedrowerowym przy ul. Jana Lechonia.

Wśród zawodników, którzy zdecydowali się w przyszłym sezonie reprezentować barwy biało-zielone nie mogło zabraknąć adeptów szkółki Lwy Krasnale Częstochowa, która od kilku lat szkoli dzieci i młodzież na obiekcie przy ul. Stefana Starzyńskiego 10a.

Wydarzeniem dla Speedway Fan Clubu Częstochowa i wielkim przeżyciem dla najmłodszych adeptów sportu speedrowerowego w mieście I ich rodzin było pierwsze w życiu podpisywanie kontraktów z Klubem Lwy Avia Częstochowa.

Dla mnie to po 27 latach od kiedy tworzyłem zręby tego sportu i naturalnego wypalenia energii to wielka radość, impuls i miód na skołatane serce człowieka sportu i orędownika wychowywania dzieci i młodzieży przez kulturę fizyczną – powiedział prezes SFC Janusz Danek.

Na sezon 2022 Stowarzyszenie Speedway Fan Club Częstochowa postawiło sobie jeden główny cel – rozwój speedrowera wśród dzieci i młodzieży.

Zdjęcie: Agnieszka Wajs