Runda jesienna rozgrywek Hokeja na trawie sezonu 2021/2022 Superligi już za nami.
Co przyniosła?

Pokazała że drużyny występujące w Superlidze to zespoły kilku prędkości.

A Sama Superliga ….zmiana nazwy – to tylko ucieczka do przodu ?!

Hegemon i pretendent
Grunwald Poznań. Co jakiś czas dobiegają wieści o kłopotach, o rozpadzie drużyny. I faktycznie, pomimo kłopotów zespół pokazał, ze .. „ W Jedności Siła”.A wiadomości o jego śmierci okazały się przedwczesne. Pomorzanin Toruń (i to trzeba oddać Pomorkowi) , jest jedynym od kilku lat zespołem próbujących zdetronizować Grunwald Poznań . I to raz na jakiś czas się udaje. Trzeba to powiedzieć głośno i donośnie: Grunwald Poznań jest, jak na razie, poza zasięgiem zespołów Superligi.

Zespoły drugiej prędkość!!!
AZS AWF Poznań , Warta Poznań czy Start 1954 Gniezno. To drużyny walczące tradycyjnie o miejsce na pudle z różnym skutkiem.

Trzecia prędkość – walczący o pozostanie w Superlidze(!)
LKS Gąsawa ,drużyna z Pałuk. Kuźnia talentów i -jak głosi „podanie ludowe „ – przychodzący w tym regionie chłopcy (teraz także i dziewczęta) rodzą się z kijami do hokeja na trawie. Coraz częściej okazuje się, że to tylko wspomnienie bajarki. AZS Politechnika Poznańska – spadkobiercy Wielkiego Pocztowca, to tylko wspomnienie minionych lat. Zarówno Politechnika jak i LKS -to niespełnione drużyny . Zespoły walczą o utrzymanie się w Superlidze. Większe szanse na utrzymanie ma AZS Politechnika Poznańska.

I zespół niespodzianka – Feniks Superligi Stella Gniezno
Beniaminek ligi ( drużyna mająca w historii wiele tytułów Mistrza Polski – 7 ) traktowana (..Patrz na Stellę z przymrużeniem oka.. ),pokazała, że chcieć to móc. Dołączenie do zespołu Króla Pola Strzałowego, bardzo doświadczonego e-ks zawodnika Grunwaldu Poznań – Artura Mikuły ( wielokrotnego Króla strzelców rozgrywek ligowych ) i wymuszona zmiana trenera zaczynają przynosić efekty. I mam kłopot z usystematyzowaniem miejsca Stelli w lidze. Czy dojście do wyrównanego zespołu klasowego zawodnika i zmiana myśli trenerskiej wystarczą na pozostanie w Superlidze? Czy nawet pozwoli to na włączenie się do walki o pudło ? Czy to jest wystarczający klucz do sukcesu w Superlidze ?

To oczywiście subiektywne spojrzenie na rundę jesienną. To, jaka ta liga jest tak naprawdę ?

Ocenę zostawiam Państwu

Zdjęcie autor tekstu