Na stronie pfks.blogspot.com ukazał się komunikat prezesa PFKS po zebraniu zarządu w dniu 21 czerwca br. Treść komunikatu prezentujemy poniżej w całości:

  1. W związku z niewielką liczbą chętnych, którzy zgłosili się na II rundę IPP we Wrocławiu, tak jak informowaliśmy we wcześniejszych komunikatach, odwołujemy cały cykl IPP na sezon 2023.
  2. Informujemy, że sprawy skierowane do zarządu PFKS dotyczące ostatnich sytuacji związanych z nieodpowiednim zachowaniem zawodników i osób funkcyjnych podczas meczów zostały skierowane do FTSu. 
  3. Jako zarząd PFKS, prosimy wszystkich sędziów o bezwzględność i karanie kartkami za nieodpowiednie zachowania podczas meczów, zarówno zawodników jak i kierowników drużyn. Nie pozwalajmy na chamskie zachowania, głupie i wulgarne odzywki w kierunku zawodników, osób funkcyjnych, a przede wszystkim sędziów. Nie bójcie się w wyciągać kartek, ale zarazem prosimy o karanie adekwatne do danej sytuacji lub czynu. Na nasze zawody przychodzą rodziny z dziećmi, które zamiast promocji speedrowera muszą wysłuchiwać wyzwisk i oglądać przepychanki. Apelujemy do klubów o rozwagę i wspólny szacunek, ponieważ wszyscy odpowiadamy za wizerunek naszej dyscypliny, a na takie zachowania ze strony PFKS nie będzie zgody.
  4. Zapraszamy delegatów klubów na spotkanie z zarządem PFKS w najbliższą niedzielę 25.06 w Ostrowie Wielkopolskim. Spotkanie odbędzie się o godz 10:00 w sali bankietowej Bona Fide, mieszczącej się przy ulicy Paderewskiego 37. Prosimy przybyć punktualnie. Każdy klub został również poinformowany poprzez wiadomości mailowe.
  5. W najbliższym czasie zostanie ogłoszony konkurs na organizację Mistrzostw Europy, których będziemy gospodarzem w roku 2024. Szczegóły zostaną podane w jednym z najbliższych komunikatów.
  6. Przypominamy, że do niedzieli 25.06.2023, kluby mogą podsyłać na adres zarzad.pfks@gmail.com sylwetki osób związanych ze swoimi ośrodkami, które zasłużyły na to, żeby być w Galerii Sław polskiego speedrowera. Podsyłamy krótki opis kandydata wraz ze zdjęciem. Do tej pory otrzymaliśmy propozycje z czterech ośrodków, a jesteśmy przekonani, że w każdym klubie speedrowerowym są lub były osoby zasłużone dla naszej dyscypliny.