Na stornie blogu Polskiej Federacji Klubów Speedrowerowych ukazał się Komunikat Komisji Sędziowskiej:

Komisja sędziowska (Panel) przekazuje następujące informacje:

Uprawnienia sędziowskie, na podstawie szkoleń z dnia 19.03.2023 otrzymują:

Sędziowie klasy międzynarodowej: Bazelak Łukasz, Cegielski Paweł, Górniaczyk Krystian, Jess Mateusz, Smoła Adam, Szychalski Paweł, Włodarczyk Tomasz, Wojczyński Damian.

Sędziowie klasy ligowej i finałów mistrzostw Polski: Bazelak Michał, Kierejewski Adam, Kubiak Daniel, Ludwiczak Mateusz, Morawiak Radosław, Pokorski Tomasz, Poprawski Artur, Rodzeń Michał, Rzepka Dominik, Szymański Arkadiusz, Woźny Paweł, Wychodil Dariusz, Wyrwał Bartosz(pierwsze mecze z opiekunem).

Sędziowie klasy regionalnej i kategorii żak: Domagała Przemysław, Dusiński Dariusz, Golis Wojciech, Jeziorek Dawid, Krzyczman Damian, Laskowski Maciej, Lis Jarosław, Puchała Dawid, Ryfa Wojciech, Seweryn Andrzej, Sieradzki Radosław, Szczepanik Andrzej, Wieliński Grzegorz, Zakrzewski Krzysztof, Zieleziński Mikołaj.

Nie są to oczywiście ustalenia ostateczne, jako że natura człowieka zmierza do rozwoju i liczymy, że sędziowie będą zwiększali swoje kompetencje i być może już w połowie sezonu część sędziów zmieni swoje uprawnienia na wyższe. Nad wszystkim czuwać będzie ósemka sędziów opiekunów, która również, mamy nadzieję, będzie się zwiększać.

Następnymi terminami dla kandydatów na sędziów są 15.04 w Żołędowie oraz 29.04 w Ostrowie. Prosimy chętnych o zgłaszanie się do swoich klubów, by te mogły wysłać listę na zarzad.pfks@gmail.com bądź panel.pfks@gmail.com do 12.04.

Po wspólnych przemyśleniach uznaliśmy, że procedura startu powinna być trochę bardziej dopracowana i czytelna. Po gwizdku sędziego, ten przechodzi pod taśmę i zaprasza zawodników, którzy w odstępie maksymalnie dwóch minut mają czas nie na wyjechanie, ale przygotowanie się w pełnej gotowości do rozpoczęcia procedury wydawania komend. Ma to wspomóc arbitrów, by nie musieli rozpoczynać komend co chwilę od nowa, a jednocześnie ma to wpłynąć na uatrakcyjnienie widowiska szczególnie dla widzów i płynniejsze przeprowadzenie zawodów. Zawodnicy oczywiście będą mieli możliwość wyciągnięcia ręki by zgłosić sędziemu nieprzygotowanie / zwrócić uwagę na coś, ale już tylko w naprawdę skrajnych przypadkach.

Źródło: Blog PFKS