Sytuacja jeśli chodzi o cykl turniejów o tytuł Indywidualnego Mistrza Europy na żużlu przypomina tę sprzed roku z cyklu SGP o tytuł Indywidualnego Mistrza Świata na żużlu.

Wówczas rozegrano osiem rund w czterech różnych lokalizacjach – po dwa turnieje w każdym mieście. W trzech lokalizacjach gospodarzami były miasta w Polsce (Wrocław, Gorzów, Toruń) i tylko Praga była miejscem poza naszym krajem, gdzie walczono o punkty do klasyfikacji generalnej SGP 2020.

W tym sezonie w rozgrywkach o tytuł Indywidualnego mistrza Europy będziemy mieli podobny scenariusz.

Organizatorzy cyklu turniejów o Indywidualne Mistrzostwo Europy przedstawili ostatniego z czterech gospodarzy finałowych rund tegorocznych zmagań o miano najlepszego jeźdźca w Europie . Do Bydgoszczy, Rybnika i Guestrow dołączył Gdańsk. Nadmorska runda zaplanowane jest na 3 lipca br. i będzie przedostatnim turniejem w tegorocznym cyklu o IME.

Jak widać w tegorocznym cyklu SEC gospodarzami trzech imprez będą miasta w Polsce i tylko drugi turniej zostanie rozegrany w Niemczech.

Terminarz i gospodarze tegorocznych zmagań o tytuł najlepszego żużlowca w Europie:

Rundy kwalifikacyjne:
Pilzno – 1 maja
Debreczyn – 1 maja
Pocking – 8 maja
Równe 8 maja

SEC Challenge (Krsko) – 22 maja

Rundy finałowe SEC: 
Bydgoszcz – 12 czerwca
Guestrow – 26 czerwca
Gdańsk – 3 lipca
Rybnik – 10 lipca

W sezonie 2021 udział w cyklu turniejów o tytuł IME ma zapewnionych pierwszych pięciu zawodników z ubiegłorocznej batalii o mistrzostwo Europy: Robert Lambert (obrońca tytułu), Grigorij Laguta, Leon Madsen, Mikkel Michelsen i Bartosz Smektała.