W roku ubiegłym Mateusz Pacek pełnił rolę rezerwowego podczas rundy Indywidualnych Mistrzostw Świata na długim torze w Rzeszowie. Zawodnik nie wyjechał wówczas ani razu na tor, uczestniczył natomiast oczywiście w oficjalnym treningu przeprowadzonym przed zawodami. Jak już pisaliśmy żużlowiec w tym roku ponownie będzie rezerwowym – tym razem podczas rundy w Ostrowie Wielkopolskim, którą zaplanowano na dzień 17 czerwca.

Będzie to druga runda tegorocznych IMŚ, składających się łącznie z sześciu zawodów. Pierwsze z nich (zwyciężył Czech – Josef Franc) – w niemieckim Herxheim oglądało na żywo aż 14 tysięcy widzów! Przypomnijmy iż nasz kraj reprezentować będzie z „dziką kartą” Stanisław Burza a rezerwowymi będą Dawid Lampart oraz właśnie Mateusz Pacek.

Oto co przekazał nam sam zawodnik na temat ponownego jego obsadzenia w tej roli:

Chciałbym poinformować swoich kibiców że będę mógł po raz kolejny uczestniczyć w zawodach na długim torze szkoda ze tylko w roli Rezerwowego ale dobre i to, warto zbierać cenne doświadczenie na przyszłość. Chciałbym być stałym uczestnikiem tego cyklu i reprezentować Polskę na arenie międzynarodowej.

Zawodnikowi życzymy zatem spełnienia w przyszłości wszystkich sportowych celów!

Zdjęcie: fb Mateusza Packa