Jesienią Michał Curzytek dostał od Betard Sparty wolną rękę w poszukiwaniu nowego klubu. Kierownictwo po trzech sezonach startów w barwach klubu ze stolicy Dolnego Śląska nie widziało już miejsca w podstawowym składzie dla zawodnika rodem z Rzeszowa. Swoją drogą Michał nie pomógł sobie w tym, by zostać we wrocławskim klubie na kolejny sezon.

W w ubiegłym roku w PGE Ekstralidze Michał wystartował w 16 meczach Sparty Wrocław. Ścigał się w 43 wyścigach, uzyskał średnią 0,605 pkt./bieg. Nieco lepiej spisał się w sezonie 2022 (0,818). Wówczas razem z wrocławskim zespołem sięgnął po złoty medal Drużynowych Mistrzostw Polski.

Michał Curzytek, który ostatni sezon będzie występował jako młodzieżowiec jest nowym żużlowcem Stelmetu Falubazu Zielona Góra. 21-letni zawodnik został wypożyczony ze Sparty Wrocław, w której w sezonie 2022 był jednym z liderów zespołu w rozgrywkach U24 Ekstraligi.

Michał Curzytek w zbliżającym się sezonie będzie reprezentował zielonogórski klub w rozgrywkach 1. Ligi oraz w zawodach młodzieżowych.

Dla falubaz.com tak skomentował przejście do zielonogórskiego klubu Piotr Protasiewicz, dyrektor sportowy w Falubazie:
Jesteśmy świadomi tego, że potrzebujemy wzmocnić naszą formację młodzieżową, dlatego cieszę się, że tak doświadczony junior dołącza do naszej drużyny. Michał Curzytek w minionym sezonie bardzo dobrze prezentował się w rozgrywkach DMPJ, był ważnym ogniwem zespołu w lidze U24. To ambitny zawodnik, który ma coś do udowodnienia. My zrobimy wszystko, aby mu w tym pomóc.

Chcę dać z siebie sto procent i stać się mocnym punktem zielonogórskiej drużyny. Przez ostatnie lata ciężko było mi udowodnić swoją wartość. Ten ruch podziała na mnie z pewnością bardzo motywacyjnie. Liczę na wsparcie nie tylko ze strony kolegów z zespołu, ale również kibiców. Do sezonu podchodzę ze spokojem i nowymi celami. W grę wchodziły jeszcze inne opcje i rozmawiałem z innymi ośrodkami. Jednak podjąłem taką decyzję, bo od samego początku rozmowy z klubem z Zielonej Góry przebiegały bardzo dobrze i niezwykle profesjonalnie. – tak o przejściu do klubu z Zielonej Góry powiedział Michał Curzytek.

O Michale Curzytku bardzo ciekawy wpis zamieścili na swoim fracebookowym profilu Spartanie – fanatycy Sparty Wrocław:

Michał Curzytek Mimo, że nie zawsze było kolorowo to nikt nie może powiedzieć, że Ci nie zależało. Zawsze miałeś jaja by podbić pod sektor, zbić piątkę i chwilę pogadać chociaż wielu na Twoim miejscu zawinęłoby się pewnie do busa i z nikim nie rozmawiało. No ale skąd niektórzy mają o tym wiedzieć jak chociażby wyjazdy oglądają z kanapy przed TV…? 😉

Ale, żeby nie było tylko o niepowodzeniach… Jeździło dla nas trochę asów włącznie z mistrzami świata( nawet czterokrotnymi 😉), ale nie zdobyli dla nas tego co Ty – Drużynowego Mistrzostwa Polski. I za to dzięki!

PS. Pozdro dla mamy za wspólne kibicowanie w Lublinie 😉

Źródło i zdjęcie: falubaz.com