Odwołano Rundę Kwalifikacyjną FIM Mistrzostw Świata Juniorów U-21, która była zaplanowana w Manchesterze na 12 czerwca br.

FIM potwierdził, że turniej został odwołany „z powodu ograniczeń związanych z trwającą pandemią”.

Ale promotorzy i zawodnicy brytyjskich klubów żużlowych mają nadzieję, że od 17 maja, kiedy po rocznej przerwie mają wystartować ligi żużlowe, kibice będą mogli oglądać zawody z trybun stadionów. Wszyscy są przekonani, że rząd Wielkiej Brytanii da zielone światło na  otwarcie obiektów sportowych, ograniczając jednocześnie ilość kibiców, aby umożliwić zachowanie niezbędnego dystansu społecznego.

W międzyczasie runda kwalifikacyjna Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów  U-21, która miała się odbyć w Rydze, została przeniesiona na inny łotewski tor – do Daugavpils. Termin tych zawodów pozostał niezmieniony. Turniej zostanie rozegrany 12 czerwca. Tego samego dnia odbędzie się druga runda kwalifikacyjna  IMŚJ U-21 na niemieckim torze w Gustrow – zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami.

Trzy turnieje finałowe IMŚJ U-21 odbędą się tak jak to zaplanowano. Pierwsza z nich zaplanowano 4 września w Stralsundzie w Niemczech, a drugą rundę zorganizuje Krosno 25 września. Ostatni turniej odbędzie się 1 października w czeskich Pardubicach.