W niedzielę, w Gnieźnie w Mistrzostwach Polski Par Klubowych Młodzików wystartowała para Hydro-Bud Szarży Wrocław, w składzie Paweł Szkudlarek i Michał Kubiński.

Podobnie jak dzień wcześniej, w kategorii młodzików dziewięć par walczyło o tytuł mistrzów Polski. Do wyłonienia najlepszej klubowej pary w Polsce potrzeba było rozegrać 36 wyścigów, a każdy duet musiał odjechać po osiem biegów.

Zawodnicy Szarży Wrocław od samego początku finałowych zmagań plasowali się w czołówce. Bardziej doświadczony Paweł Szkudlarek zdobywał bardzo cenne punkty. Gdy sytuacja na torze tego wymagała, potrafił wspierać swojego kolegę z pary, jak np w biegu 21, który ratele wygrali podwójnie z duetem z Ostrowa Wielkopolskiego.

Ponadto Paweł Szkudlarek był najlepszym uczestnikiem tych zawodów. W ośmiu swoich startach, nie znalazł pogromcy, siedem razy przyjechał do mety na pierwszym miejscu, a wspomniany wcześniej raz był drugi za kolegą z drużyny Michałem Kubińskim. W ośmiu startach zdobył w sumie 31 punktów plus bonus.

Kolejność pierwszej trójki ważyła się do ostatniego biegu. Różnica między drugą a czwartą drużyną wyniosła zaledwie 2 punkty.

Cieszy kolejny sukces zawodników Szarży na krótkim i dość specyficznym torze w Gnieźnie.

Zwyciężyła para Mustanga Żołędowa z dorobkiem 50 pkt. W ekipie zwycięzców z powodzeniem startowała Zuzanna Klett, która uzyskała 18 pkt. Drugie miejsce zajęli gospodarze – Orzeł Gniezno z 47 punktami. Trzecia była Szarża Wrocław z 46 pkt, a czwarte miejsce zajęli zawodnicy TPD Kalety z 45 punktami na koncie.

Kolejność w MPPK zawodników u14:
1. ULKS Mustang Żołędowo 50 pkt.
Zuzanna Klett 18 pkt;
Arkadiusz Pilarski 20 pkt;
Oskar Rzońca 12 pkt.

2. Reanult Autosanok Orzeł Gniezno 47 pkt:
Arkadiusz Graczyk 25 pkt;
Michał Menz 21 pkt;
Mikołaj Podrzycki 1 pkt

3. Hydro-Bud Szarża Wrocław 46 pkt:
Paweł Szkudlarek 31 pkt (4,4,4,4,3*,4,4,4)
Michał Kubiński 15 pkt (2,1,2,1,4,2,1,2)

4. TPD Kalety 45 pkt

5. LKS Szawer Leszno 42 pkt

6. Victoria Poczesna 38 pkt

7. OS infornet.eu omega Ostrów Wlkp. 28 pkt

8. TSŻ Schoenberger Toruń 24 pkt

9. ZKS Zielona Góra 23 pkt.

Podium zawodników Szarży: