Pod koniec grudnia pisaliśmy, iż kolejny już rok drużynę Szarży Wrocław, a szczególnie SzarŻaków wspierać będą Niziołki. W ostatnim czasie klub ze stolicy Dolnego Śląska poinformował o kontynuacji współpracy z dotychczasowymi sponsorami a także o nawiązaniu współpracy z nowym darczyńcą.

Kancelaria Initium doradztwo dla przedsiębiorców działająca od 2004 roku, w sezonie 2024 będzie nowym sponsorem Szarży Wrocław.

Kancelaria Initium dr Krzysztof Biernacki ( http://kancelaria-initium.pl/) świadczy usługi szeroko pojętego doradztwa dla przedsiębiorców od 2004 roku. W dotychczasowym okresie współpracowała przy świadczeniu usług doradztwa podatkowego również na rzecz klientów międzynarodowych. Obecnie Kancelaria specjalizuje się w doradztwie podatkowym i prawnym związanym z przekształceniami przedsiębiorstw oraz tworzeniem tzw. planów sukcesji (szczegóły w bocznym panelu).

Osobą odpowiedzialną obszar doradztwa podatkowego jest dr Krzysztof Biernacki, doradca podatkowy (nr wpisu 11354) oraz adiunkt Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

Adres biura:
Al. Karkonoska 10
53-015 Wrocław

*****

Wraz z powrotem drużyny seniorskiej do rozgrywek ogólnopolskich, sponsorem Szarży ponownie zostaje firma Kuźnia z Ostrowa Wielkopolskiego

Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. kontynuuje wieloletnią tradycję przedsiębiorstw z branży kolejowej.

Pierwsza z nich – Fabryka Wagon została założona w 1920 r. jako spółka akcyjna zajmująca się budową taboru kolejowego. Po II wojnie światowej, w 1952 r. firma odrodziła się jako ZNTK Ostrów Wielkopolski – Zakłady Naprawcze Taboru Kolejowego, wkrótce stając się największym przedsiębiorstwem tej branży w Polsce.

W 1964 r. w ramach ZNTK powstał wydział kuźni, który miał zapewnić produkcję podzespołów kutych koniecznych do budowy i naprawy taboru kolejowego.

W 1999 r. firma powróciła do swojej historycznej nazwy, tzn. Fabryka Wagon S.A. W wyniku przekształceń własnościowych w 2001 r. wydział kuźni rozpoczął samodzielną działalność. W 2006 r. firma ta przyjęła nazwę Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o.

W 2017 r. Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o. dołączyła do grupy kapitałowej MSV Metal Studenka a.s. – europejskiego lidera na rynku komponentów i odkuwek do przemysłu kolejowego.

*****

W sezonie 2024 partnerem klubu pozostaje Centrum Historii Zajezdnia i będzie to już czwarty sezon wspierania Szarży przez Centrum Historii.

A co słychać w Centrum Historii Zajezdnia?

Do 4 lutego dla zwiedzających dostępna jest wystawa „Solidarność do wojska!”. Wystawa autorstwa Instytut Dziedzictwa Solidarności dotyczy internowania działaczy związkowych w wojskowych ośrodkach. Na dziesięciu planszach grafik Andrzej Graniak przedstawił organizację i funkcjonowanie wojskowych obozów internowania.

Wstęp na wystawę „Solidarność do wojska!” jest bezpłatny.