W poniedziałek 16 stycznia na oficjalnej stronie wts.pl poinformowano, iż do drużyny pięciokrotnych mistrzów Polski dołączy w tym sezonie 17-letni Australijczyk Luke Killeen. Zawodnik rodem z Perth dotąd skupiał się na startach na Wyspach Brytyjskich. W Anglii reprezentował drużynę Oxford Cheetahs. Jednak „od zawsze” marzył o ściganiu w Polsce wyznał w jednym z wywiadów. Obecnie dzięki podpisanemu pięcioletniemu kontraktowi te marzenia młodego Australijczyka się spełniają.

Przypomnijmy, iż w kadrze drużyny u 24 ekstraligi jest już były mistrz świata z długiego toru Lukas Fienhage, a razem z Killeenem w młodzieżowej ekipie Wrocławian jest już siedmiu obcokrajowców. Spartanie jak widać inwestują w młodych zawodników.

Poniżej komunikat ze strony wts.pl:

Siedemnastoletni Luke Killeen dołącza do zespołu WTS Sparty Wrocław U-24. Utalentowany Australijczyk związał się z wrocławskim klubem aż pięcioletnim kontraktem.

Killeen to indywidualny mistrz Australii w klasie 125cc z 2020 roku. W poprzednim sezonie udanie zadebiutował w „dorosłym” żużlu, ścigając się dla zespołu Oxford Chargers w angielskiej National Development League. Już w pierwszym meczu na wyspach zdobył 13 punktów i dwa bonusy. Dobre występy pozwoliły mu zagwarantować sobie miejsce w pierwszym zespole klubu z Oxfordu – Oxford Cheetahs na sezon 2023.

We Wrocławiu Killeen będzie liczył na podobny scenariusz i przebicie się do składu ekstraligowej Betard Sparty Wrocław poprzez udane występy w zespole U24 Ekstraligi.

Źródło: wts.pl

Zdjęcie: Luke Killeen fb