Pierwsza drużyna Szarży w ostatni weekend przebywała na krótkim zgrupowaniu w Zakopanem, a część drugiej ekipy postanowiła wykorzystać piękną wiosenną pogodę ostatniego dnia lutego i wyjechała na tor przy K1.

Do Wrocławia przyjechał również zawodnik Harpagana Zielona Góra Artur Kurdyk. Na torze swoje kółka „kręcili” trener Niziołków Szarżaków – Artur Bujnowski, weteran Szarży Krzysztof Góral a także junior drugiej ekipy rateli Dominik Purzyc.

Na wrocławskim owalu pojawili się też żacy – koledzy z toru – trenujący na co dzień we Wrocławiu: zawodnik Harpagana Zielona Góra Janek Bujnowski oraz ubiegłoroczny Indywidualny Mistrz Polski żaków u6 w barwach Lwów Krasnali Częstochowa Tomasz Góral.

Wszyscy zawodnicy starali się do maksimum wykorzystać możliwość jazdy oraz treningu na torze. Nawierzchnia owalu na Sępolnie dzięki odpowiednim zabiegom sprzed dwóch tygodni wygląda bardzo dobrze. Dzięki temu tor nie sprawia większych kłopotów zawodnikom, którzy są głodni jazdy po zimowej przerwie.

U trenujących widać było radość z jazdy i mimo dużego wysiłku podczas zajęć, wszyscy zadowoleni opuszczali owal przy K1.

Janek Bujnowski trenował na rowerze przeznaczonym do speedrowera, zbudowanym na ramie z Mielca. W jego jeździe wyraźnie widać zmianę jakości. Będzie silnym punktem formacji żaków Harpagana.

Zapraszamy na fotorelację z niedzielnego treningu:

Fotografie wykonała Karina Górniaczyk