W ubiegłą niedzielę nasz jedyny obecnie specjalista w jeździe na lodzie – Michał Knapp odbył kolejny trening. Zawodnik ćwiczył głównie starty oraz jazdę w łuku. Trening odbył się tradycyjnie w Kneblowie niedaleko Radzynia Chełmińskiego na zamarzniętym jeziorze.

Pogoda dopisała, a jazdę reprezentanta Polski oglądało, podobnie jak poprzednio sporo osób. Przypomnijmy, iż już 13 marca Michał Knapp wystąpi w finale Indywidualnych Mistrzostw Europy w Tomaszowie Mazowieckim. Zawodnik potrzebuje więc jak najwięcej jazdy przed tymi prestiżowymi zawodami.

Polski ice-speedway jest obecnie w sporej zapaści i jak na razie jedyną iskierką nadziei na rozwój tej dyscypliny w Polsce jest właśnie postać Michała Knapp. Przypomnijmy, iż jeszcze w roku 2013 byliśmy w stanie wystawić własną drużynę w światowej „drużynówce”, która zresztą sensacyjnie zajęła wysokie 4 miejsce na torze w Sanoku.

Zawodnik w powszechnej opinii ma predyspozycje do tegoż sportu i oby udało mu się osiągnąć w przyszłości sukcesy na arenie międzynarodowej. Ważne także by pojawili się w naszym kraju kolejni zawodnicy, wówczas być może nawiążemy z czasem choćby do lat sześćdziesiątych gdy Norbert Switała zajął 7 miejsce (dokładnie w roku 1967) w finale Indywidualnych Mistrzostw Świata.