W artykule Są speedrowerowi sędziowie! napisaliśmy min., iż władzie polskiego speedrowera przewidują kolejny termin szklenia i egzaminów, dla wszystkich, którzy będą chcieli sędziować zawody speedrowerowe. Polska Federacja Klubów Speedrowerowych na swojej stronie ogłosiła informację o dodatkowym terminie szkolenia na sędziego speedrowerowego połączonego z egzaminem uprawniającym do prowadzenia w Polsce zawodów najwyższej rangi w cycle-speedwayu.

Dla wszystkich chętnych wyznaczono nowy termin. Szkolenie i egzamin na sędziego odbędzie się już w najbliższą sobotę 10 kwietnia. Na chwilę obecną wiemy, że przebieg spotkania kandydatów na sędziów będzie wyglądał, tak jak w pierwotnym terminie. Odbędzie się w formie on-linie, za pomocą aplikacji Teams. Pozostałe szczegóły tego szkolenia mają zostać podane w terminie późniejszym.

Poniżej pełna treść komunikatu Polskiej Federacji Klubów Speedrowerowych w sprawie dodatkowego terminu szkolenia sędziowskiego:

Szkolenie i egzamin uprawniające do prowadzenia zawodów rangi MP i PP – drugi termin

 W sobotę 27.03.2021 odbyło się szkolenie dla sędziów z egzaminem. Kilka osób się do niego zgłosiło, ale z różnych względów nie uczestniczyło. Było też kilka osób, którym nie powiodło się na egzaminie końcowym. Być może również są osoby, które z różnych względów się nie zapisały, a chcą uzyskać uprawnienia sędziego speedrowerowego.

Bez względu na podane wyżej powody będzie możliwość uczestnictwa w szkoleniu z egzaminem w drugim terminie – sobota 10.04.2021 (również w formie on-line; godzinę wydarzenia i szczegóły techniczne zostaną podane później).Lista zgłoszeń na powyższe ta sama – można się dopisać, jeśli są nowi chętni. Lista jest udostępniona klubom na ich dyskach googla (podobnie jak wcześniej); niezrzeszeni proszeni są o zgłoszenie się bezpośrednio do Kol. Dawida Basa – dopisze Was do listy. Bezpośredni link do listy zgłoszeniowej: TUTAJ.