Coraz to większą popularnością cieszą się w Wielkiej Brytanii wyścigi w tak zwanej klasie GT140. Motocykle używane do tych wyścigów mają pojemność właśnie 140 centymetrów sześciennych i posiadają benzynowe silniki.

Aktualnie „na wyspach” startuje w klasie GT140 około 95-100 zawodników w wieku 16-68 lat a od sezonu 2022 będą być może organizowane Mistrzostwa Wielkiej Brytanii.

Bardzo dużą zaletą tych wyścigów jest znacznie tańszy koszt ich uprawiania niż w pozostałych odmianach wyścigów na trawie, bo głównie na tej nawierzchni się one odbywają.

Jak przekazał mi pan Jed Rolph – twórca tych wyścigów – aktualnie odbywa się sporo zawodów w GT140, zawodnicy mają więc możliwość regularnych startów. W zawodach startuje zazwyczaj 20 zawodników a w poszczególnych biegach aż 10.

Długość torów wynosi w granicach 250-450 metrów. Klasa GT140 ma na Facebooku swoją własną grupę, na której można zasięgnąć informacji (w języku angielskim) o tych wyścigach. Ponadto można je obejrzeć w Internecie do czego gorąco zachęcam, gdyż są to wyścigi bardzo widowiskowe!

Mini galeria zdjęć z zawodów GT140: