W polskim żużlu w klasie „250” aktualnie istnieją rozgrywki o Puchar Ekstraligi (dla zawodników z wszystkich lig) oraz Indywidualny Puchar Polski. Ponadto sporadycznie (niestety) organizuje się zawody towarzyskie.

Trudno określić które z tych 2 rozgrywek są bardziej prestiżowe. PE składa się w założeniu z ośmiu rund, po jednej na każdym torze ekstraligowym, IPP dotychczas składał się raz z trzech rund a raz tylko z jednej.

Niestety jak dotychczas nie są rozgrywane zawody o Indywidualne Mistrzostwo Polski. Wielka szkoda, gdyż tytuł taki byłby zapewne najcenniejszy a jego zdobywca miałby w swoim sportowym CV wspaniałe osiągnięcie u progu „dorosłego żużla”.

Takie jednodniowe zawody o IMP (o ile w takiej formule byłyby rozgrywane) zapewne mocno mobilizowałyby całą czołówkę krajową, jednocześnie byłyby dużą promocją tej klasy w Polsce.

Oczywiście zawody o PE i IPP także są bardzo potrzebne, młodzież potrzebuje jak najwięcej startów. Możliwość zdobycia tytułu IMP w klasie „250” byłaby jednak wielką nagrodą za trud włożony w uprawianie tego trudnego sportu.

Na świecie już od kilku lat rozgrywa się oficjalne Indywidualne Mistrzostwa Świata, oby powstały jak najszybciej także rozgrywki o IMP.