Podczas środowej konferencji prasowej Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki i Minister Zdrowia Adam Niedzielski poinformowali o łagodzeniu obostrzeń związanych z koronawirusem. Dla kibiców najważniejszą informacją jest to, że można będzie na żywo oglądać zmagania sportowców.

Od 15 maja kibice będą mogli zasiadać na trybunach stadionów i na żywo oglądać wydarzenia sportowe. Na początek na obiekty sportowych podczas zawodów organizator będzie mógł wpuścić kibiców zapełniając tylko 25% ogólnej pojemności obiektu.

Jednak już od 29.05 kibice będą mogli zapełnić 50% miejsc na stadionie. Wszystko jednak będzie zależne od liczby zakażeń. W momencie wzrostu zakażeń, terminy odmrażania obostrzeń mogą ulec zmianie.

Jest to niewątpliwie bardzo dobra wiadomość dla fanów żużla, która oznacza, że na dwóch niedzielnych meczach szóstej kolejki PGE Ekstraligi kibice będą mogli w 25% wypełnić trybuny stadionów.

Przypomnijmy, iż w ramach szóstej kolejki zaplanowano następujące mecze:
14 maja, piątek:
Fogo Unia Leszno -Marwis.pl Falubaz Zielona Góra
ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM Grudziądz – Motor Lublin
16 maja, niedziela:
eWinner Apator Toruń – Eltrox Włókniarz Częstochowa
Betard Sparta Wrocław – Moje Bermudy Stal Gorzów

I właśnie w Toruniu i Wrocławia 16 maja kibice będą mogli oglądać mecz swojej drużyny na stadionie.

Na pewno będzie spory problem z nabyciem biletów na te wydarzenia. We Wrocławiu dopingować na żywo swoich ulubieńców będzie mogło nieco ponad 3.000 fanów. W Toruniu trochę więcej.