Wbrew pozorom i powszechnie panującej „na zewnątrz” opinii środowisko speedrowerowe jest bardzo podzielone. Niby kibicuje się i wspiera nowe inicjatywy – nowe kluby, nowe imprezy speedrowerowe, ale jednak…

Wielu osobom w tzw „środowisku” zależny na tym, by konkurencji powinęła się noga i dany projekt upadł. Wówczas następował zmasowany atak hejtu – nie tylko w internecie.

Nie ukrywamy, iż nasza redakcja była również niejednokrotnie celem ataków hejterów.

Na szczęście zarząd PFKS postanowił ukrócić wszechobecny hejt. Bo generalnie chodzi o to by wizurek dyscypliny był jak najlepszy. Co na pewno przyniesie tylko pozytywne efekty w różnych sytuacjach.

Oto co ustalono podczas ostatniego zebrania PFKS:

Zarząd od sezonu 2023 będzie bardziej przyglądał się i reagował na na tzw hejt w internecie. Przypominamy wszystkim klubom, działaczom, zawodnikom i osobom związanym z poszczególnymi klubami, że wszyscy jesteśmy członkami PFKS i działamy wspólnie dla dobra speedrowera. 

Na obrażanie, zniesławianie, oczernianie i wyśmiewanie siebie nawzajem jako członków PFKS będziemy reagować – rozszerzono zapis pkt. 9.11.3.5., jak również dodano pkt 9.11.1.8. i 9.11.2.4. RSS oraz rozszerzono brzmienie pkt 9.6.5 aneksu regulaminu na sezon 2023: ‘’publiczne zniesławianie, szykanowanie, oczernianie i wyśmiewanie klubów, działaczy, zawodników, sędziów oraz instytucji lub osób oficjalnych PFKS przez kluby oraz powiązane z klubami, w jakikolwiek sposób, osoby fizyczne – finansowa część kary: 200-2000 zł.” (w w/w pkt RSS poza karą finansową jest zapisana możliwość czasowego wykluczenia z rozgrywek na okres do 12 miesięcy).

Źródło: PFKS blog