Nadchodzący sezon przynosi kolejne zmiany w speedrowerze. Jako, że do rozgrywek o Drużynowe Mistrzostwo Polski zgłosiło się jedenaście drużyn, postanowiono ligę podzielić na dwie dywizje: A i B. W poprzednim artykule pisaliśmy co słychać w dywizji A, natomiast teraz czas spojrzeć w dywizję B. Tutaj również sezon powinien wyglądać bardzo ciekawie, a co najważniejsze, tylko zwycięzca grupy awansuje do dalszej fazy rozgrywek. Spójrzmy jakich ruchów kadrowych dokonały kluby.

1. ULKS Mustang Żołędowo
Działacze z Żołędowa konsekwentnie stawiają w większości na swoich młodych zawodników. Z informacji, które można przeczytać na profilu klubowym, w zespole w sezonie 2021 zabraknie z przyczyn zawodowych Wiktora Kadowa, a reszta zespołu zostaje bez zmian. Liderem drużyny ponownie powinien być junior Radosław Morawiak. Tutaj warty odnotowania jest fakt, że o Radka do ostatniej chwili walczyli działacze i trenerzy Orła Gniezno, jednak ostatecznie młody zawodnik zostaje w swoim macierzystym klubie. Z pewnością mocnym punktem drużyny powinien być doświadczony weteran Arkadiusz Słysz. Jakub Kuś i Maciej Stefański, ta dwójka młodzieżowców również powinna dokładać do końcowego wyniku bardzo ważne punkty.

2. Drwęca Kaszczorek
Osoby związane z tym klubem bardzo poważnie podchodzą do tematu rozwoju swojego klubu. Po pierwszym historycznym sezonie, zostały podjęte decyzje o wzmocnieniu zespołu. Spekulowało się, że Drwęca może być zainteresowana Dawidem Basem, jednak ten ostatecznie ma zostać w Śląsku Świętochłowice. Kadra ma zostać w większości taka sama jak rok temu. Wzmocnienia są w osobach Borysa Wojciechowskiego, Bartłomieja Sikorskiego i powracający po przerwie Łukasza Szpajdy. Możemy się spodziewać, że wymieniona trójka będzie wartością dodatnią menadżera Mikołaja Lisa podczas spotkań ligowych.

3. Victoria Poczesna
W trakcie i po sezonie 2020, osoby związane z klubem zapowiadały wzmocnienia przed nadchodzącym sezonem. Na obecną chwilę za takie wzmocnienia można uznać transfer Mateusza Złotnickiego, który postanowił odejść z Lwów Częstochowa, a także Sławomira Pawliczka. Z beniaminkiem poprzedniego sezonu byli łączeni jeszcze tacy zawodnicy jak Michał Małecki, Dawid Zając, czy też Damian Natoński. Na obecną chwilę nie znamy przynależności klubowej, tylko w przypadku Zająca. Liderami zespołu ponownie powinni być Jan Knapiński, czy też Daniel Kamionka. W każdym momencie możemy jednak się spodziewać kolejnych nowych nazwisk.

4. Omega Ostrów Wielkopolski
Nowy klub, nowe nadzieje. Po sezonie 2020, postanowiono wszystko położyć na jedną kartę i mamy spore zmiany. Skład na papierze wygląda dość ciekawie. Mamy transfery z zewnątrz, ale są także powroty do speedrowera. Ze wzmocnień trzeba wymienić Michała Małeckiego, który dość staranie przygotowuje się do nowego sezonu i może być liderem Omegi. Dodatkowo razem z Michałem przyszli Mariusz Małecki i Jakub Stachowski, który może być ważnym ogniwem na pozycji juniorskiej. Wracają Krzysztof Jeryś, czy też Piotr Kasperczak. Jeżdżącym trenerem ma być Tomasz Bodył. Wiele się mówiło, że do beniaminka może dołączyć również kolejny z klanu Małeckich, Wojciech. Jednak na obecną chwilę ten transfer nie został potwierdzony, więc prawdopodobnie Wojtka zabraknie w tym zespole.

5. Filu-Bud Szarża II Wrocław
W związku z podziałem ligi na dwie grupy, działacze Szarży Wrocław postanowili zgłosić drugą drużynę, która ma być dobrym poligonem dośwadczalnym dla młodych zawodników, którzy będą stawiać swoje pierwsze kroki w tym sporcie. Jednak oprócz możliwości jazdy dla najmłodszych, jest to świetna okazja dla pasjonatów tego sportu, którzy rozpoczynają swoją karierę lub też wracają po wielu latach przerwy, pamiętając jeszcze czasy TMSM Sparty Wrocław. Są też jednak wzmocnienia prosto z Harpaganu Zielona Góra w postaci Krystiana Górniaczyka, Pawła Kokota i Artura Bujnowskiego. Szansę zaprezentowania powinni również dostać: Franciszek Lignowski, Dominik Purzyc, Błażej Wołoszyn, Rafał Kurpiel, Bartłomiej Matuszek, Witold Strzelec, Piotr Spławski, Marek Mutor.

Tak jak w przypadku dywizji A, ciężko stwierdzić kto może być zdecydowanym faworytem do wygrania również i w tej grupie. Najczęściej w gronie faworytów wymienia się drużynę z Żołędowa, ale dość mocno walkę o zwycięstwo zapowiadają osoby związane z Drwęcą Kaszczorek. Trzeba jednak zwrócić uwagę na skład Omegi Ostrów Wielkopolski. O nich na obecną chwilę mówi się bardzo mało, ale to właśnie oni mogą czarnym koniem w dywizji B. Kto wie, być może jakieś ważne punkty meczowe wymienionej trójce odbierze Victoria, czy też Szarża II. Pamiętać również trzeba, że okienko transferowe nadal trwa, więc może nie być to jeszcze koniec wzmocnień.

Fotografia tytułowa: Dorota Wiśniewska Amatorska Fotografia Sportowa