Już w najbliższą sobotę dnia 28 stycznia w szwedzkim Örnsköldsvik odbędzie się Runda Kwalifikacyjna Indywidualnych Mistrzostw Świata Gladiatorów w wyścigach motocyklowych na lodzie. W zawodach wystąpi reprezentant Polski – Michał Knapp, który stanie przed szansą wywalczenia sobie miejsca w Indywidualnych Mistrzostwach Świata 2023, co byłoby niewątpliwie największym jego sukcesem w karierze.

Awans do mistrzostw zapewni sobie czołowa dziesiątka uczestników, przy czym przyznane będą także 4 „dzikie karty”. Trudno jednak stwierdzić czy liczyć na nie będą mogli zawodnicy z miejsc 11-14 w zawodach czy przyznane będą one (część lub wszystkie) innym.

Przed naszym reprezentantem trudne zadanie znalezienia się w czołowej dziesiątce, stawka uczestników jest niewątpliwie mocna. Trzymajmy kciuki bardzo mocno za ambitnego Polaka, który rokrocznie czyni stałe postępy i jego poziom sportowy niewątpliwie wciąż wzrasta.

Przypomnijmy iż tegoroczne Indywidualne Mistrzostwa Świata składać się będą z zaledwie 2 rund które odbędą się w dniach 18-19 marca w niemieckim Inzell.

Lista startowa zawodów: (za:baansportfansite.nl)
1.Niek Schaap (Holandia)
2.Harald Simon (Austria)
3.Luca Bauer (Włochy)
4.Jo Sætre (Norwegia)
5.Lukáš Hutla (Czechy)
6.Max Koivula (Finlandia)
7.Markus Jell (Niemcy)
8.Stefan Svensson (Szwecja)
9.Sebastian Reitsma (Holandia)
10.Franz Mayerbüchler (Niemcy)
11.Andrej Diviš (Czechy)
12.Niclas Svensson (Szwecja)
13.Jimmy Olsén (Szwecja)
14.Mats Järf (Finlandia)
15.Franz Zorn (Austria)
16.Michał Knapp (Polska)
rezerwowi:
17.Jimmy Hörnell (Szwecja)
18.Joakim Söderström (Szwecja)

Zdjęcie: Michał Knapp archiwum