Głosowanie na najlepszego sportowca Polski w roku 2021 powoli dobiega końca.

Tradycyjnie już na początku stycznia zostanie wyłoniony zwycięzca. W tym roku uroczyste podsumowanie 87. Plebiscytu „Przeglądu Sportowego” i Telewizji Polsat odbędzie się 8 stycznia o godz. 20:00. Bezpośrednia transmisja w Polsacie.

Wśród 20 nominowanych sportowców nie mogło zabraknąć przedstawiciela sportu żużlowego. Kibice mogli głosować na Bartosza Zmarzlika, który w minionym roku zdobył srebrny medal Indywidualnych Mistrzostw Świata. Do 7 stycznia (do godz. 16:00) trwa głosowanie za pomocą SMS na numer 7371, w którego treści należy wpisać numer kandydata. W trakcie Gali Mistrzów Sportu w Warszawie, zaprezentowanych będzie dziesięciu sportowców, którzy powalczą o statuetkę najlepszego w drugim etapie głosowania.

W zeszłym roku triumfatorem rywalizacji o miano największej gwiazdy polskiego sportu został piłkarz Robert Lewandowski, który ze swoim zespołem Bayernem Monachium wygrał Ligę Mistrzów oraz był jednym z autorów awansu polskiej kadry na mistrzostwa Europy.

W tym sezonie w czołówce głosowania, oprócz Roberta Lewandowskiego, jest mistrzyni Olimpijska z Tokio Anita Włodarczyk. Bardzo wysokie notowania ma też złota sztafeta mieszana 4x400m, czy też Wojciech Nowicki. W roku Olimpijskim trudno przebić się do czołówki przedstawicielom dyscyplin nieolimpijskich.

Choć trzeba powiedzieć, iż wysoko stoją też notowania Wrocławianina Huberta Hurkacza.

W tej sytuacji sukcesem będzie zakwalifikowanie się Bartosza Zmarzlika do najlepszej dziesiątki polskich sportowców sezonu 2021. Dwukrotny Indywidualny Mistrz Świata na żużlu najlepszym polskim sportowcem został wybrany na 85 Gali Przeglądu Sportowego. Wówczas, Zmarzlik, mistrz świata z 2019 r wyprzedził Roberta Lewandowskiego.

O wynikach dowiemy się już w najbliższą sobotę.

Transmisję z Gali Mistrzów Sportu obejrzeć będzie można w Polsacie od godz. 20:00.