Organizatorzy FIM Speedway U21 World Championship podali listę startową na piątkowy, trzeci i ostatni turniej tegorocznego cyklu. Znamy również zawodnika który wystąpi z dziką kartą w tych zawodach.

Daniel Klima otrzymał dziką kartę na piątkowy wielki finał Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów w Pardubicach.

Turniej w Pardubicach zapowiada się znakomicie. Główni kandydaci do tytułu znajdują się w wysokiej dyspozycji, a tor oraz klimat w Pardubicach sprawiają, że czekają na nas emocjonujące wyścigi.

Przed nami ostatnia runda FIM Speedway U21 World Championship 2021. Po dwóch turniejach na prowadzeniu w klasyfikacji przejściowej cyklu jest Jakub Miśkowiak. Reprezentant Polski wygrał rundę w Krośnie, dzięki czemu awansował na pozycję lidera zmagań. Dwa punkty mniej ma Duńczyk, Mads Hansen, który sobotnie zawody zakończył na trzecim miejscu.

Walka o tytuł na pewno rozegra się między tą dwójką zawodników. Ale będący na trzecim miejscu Wiktor Lampart również może włączyć się do walki o tytuł mistrzowski. Choć ma już 8 punktów straty do lidera. Łotysz Francis Gusts nie powinien wskoczyć na medalowe pozycje. Oprócz wymienionej dwójki Polaków w Pardubicach wystąpi również Mateusz Świdnicki.

Na swoim torze bardzo silni mogą być reprezentanci Czech, co już nie raz udowadniali.  Jan Kvech ma za sobą udaną rundę w Krośnie, gdzie zajął piąte miejsce. Daniel Klima wystąpi w Pardubicach dzięki „dzikiej karcie”, która została przyznana mu przez organizatorów cyklu. Rezerwowymi podczas piątkowych zawodów będą Daniel Šilhán oraz Pavel Kuchar.

Lista startowa 3 finału IMŚ u21 w Pardubicach:
1. Mads Hansen (Dania)
2. Lukas Baumann (Niemcy)
3. Alexander Woentin (Szwecja)
4. Matthew Gilmore (Australia)
5. Ernest Matjusonoks (Łotwa)
6. Mark Karion (MFR)
7. Jakub Miśkowiak (Polska)
8. Steven Goret (Francja)
9. Marko Levishyn (Ukraina)
10. Daniel Klima (Czechy)
11. Francis Gusts (Łotwa)
12. Daniils Kolodinskis (Łotwa)
13. Mateusz Świdnicki (Polska)
14. Wiktor Lampart (Polska)
15. Jan Kvech (Czechy)
16. Jonas Seifert-Salk (Dania)
Rezerwowi:
17. Daniel Šilhán (Czechy)
18. Pavel Kuchar (Czechy)

Finał FIM Speedway U21 World Championship odbędzie się 1 października w Pardubicach. Start o godz. 17:00. Zawody można obejrzeć na kanale Eurosport.

Czołówka klasyfikacji FIM Speedway U21 World Champioship:
1. Jakub Miśkowiak 38 pkt
2. Mads Hansen 36 pkt
3. Wiktor Lampart 30 pkt
4. Francis Gusts 20 pkt
5. Alexander Woentin 19 pkt
5. Mateusz Świdnicki 19 pkt