Już w dniach 9-10 lipca w czeskim Libercu odbędą się Indywidualne Mistrzostwa Europy w klasie 250 centymetrów sześciennych.

 Pierwszego dnia odbędą się 2 półfinały (po 16 młodych żużlowców), natomiast dzień później wielki finał rywalizacji dla 16 najlepszych Europejczyków. Na chwilę obecną autor tekstu nie posiada list startowych półfinałów.

W walce o medale na pewno liczyć się powinni tradycyjnie Duńczycy a oprócz nich także reprezentanci Polski, Niemiec oraz gospodarzy. Nie można wykluczyć oczywiście iż Mistrzostwo Europy lub chociaż któryś z medali wywalczy reprezentant innego kraju niż wymieniony kwartet.

Przypomnijmy iż Indywidualne Mistrzostwa Świata w klasie 250 odbędą się pod koniec sierpnia we Wrocławiu. W stolicy Dolnego Śląska ujrzymy zapewne wielu uczestników z zawodów w Libercu. Rywalizacja w ramach IMŚ także składać się będzie z 2 półfinałów oraz wielkiego finału.

Aktualnie klasa 250 bardzo dobrze rozwija się w wielu krajach, poziom sportowy zwłaszcza zawodów finałowych w Libercu powinien być wysoki. W roku ubiegłym IME (a także IMŚ!) zdobył Oskar Paluch, który obecnie z wielkim powodzeniem ściga się już w „pięćsetkach”.

Zdjęcie: media społecznościowe klubu z Plzna