Już jutro, dnia 27 czerwca będziemy świadkami pierwszych w historii derbów Niemiec w 2.Lidze Żużlowej. Zmierzą się zespoły Trans MF Landshut Devils (gospodarze) oraz MSC Wölfe Wittstock. Udział drużyn niemieckich w rywalizacji ligowej w Polsce dodaje jej zapewne sporo kolorytu a samym drużynom daje możliwość regularnej rywalizacji z mocnymi (pomimo dopiero trzeciego szczebla rozgrywek) rywalami z naszego kraju.

Rozgrywki ligowe w Niemczech przechodzą spory kryzys, sytuację pogorszyła też pandemia. Należy mieć jednakże nadzieję iż liga w Niemczech z czasem odbuduje się, potrzeba na to jednak czasu.

Na chwilę obecną należy cieszyć się iż 2 kluby z tego kraju mają możliwości organizacyjne i finansowe by uczestniczyć w naszych rozgrywkach. Aktualnie gospodarze niedzielnego meczu zgromadzone mają 3 punkty w rozgrywkach w 5 meczach i zajmują 4 miejsce w tabeli, goście „odjechali” 3 spotkania w których nie zdołali na razie zgromadzić punktów.

To właśnie gospodarze wydają się zdecydowanym faworytem spotkania, nie należy jednakże odbierać szans sympatycznym „Wilkom”. Goście dołożą zapewne wszelkich starań by solidnie zaprezentować się w niemieckiej konfrontacji i powalczyć o możliwie jak najlepszy wynik, choćby taki który dawał będzie szansę na późniejszy bonus w dwumeczu.

W ostatniej kolejce ligowej gospodarze niedzielnego meczu ulegli na wyjeździe Stali Rzeszów (42:48), goście natomiast ulegli na własnym torze Kolejarzowi Rawicz (36:53).

Awiziwane składy na mecz:

Wolfe Wittstock:
1. Max Dilger
2. Matic Ivacic
3. Steven Mauer
4. Sandro Wasserman
5. Erik Riss
6. Lukas Baumann
7. Ben Ernst

Trans MF Landshut Devils:
9. Kai Huckenbeck
10. Michael Haertel
11. Tobias Busch
12. Dimitri Berge
13. Martin Smolinski
14.
15. Norick Bloedorn