Już w dniu jutrzejszym – 31 października o godzinie 13.15 we Wrocławiu na stadionie przy ulicy Na Niskich Łąkach odbędzie się mecz 1 Ligi hokeja na trawie kobiet (najwyższa i jedyna klasa rozgrywkowa seniorek) pomiędzy zespołami UKS Orient II Łozina oraz KS Hokej Start Brzeziny.

Mecz zapowiada się bardzo ciekawie – drużyna z Brzezin jest liderem tabeli, zespół z Łoziny zajmuje 3 miejsce w tabeli. Faworytem meczu wydaje się aktualny lider tabeli, drużyna gospodyń (gra na codzień we Wrocławiu) po przedsezonowych wzmocnieniach gra w obecnym sezonie dobrze i zapewne „tanio skóry nie sprzeda”.

Wstęp na mecz jest tradycyjnie bezpłatny a możliwość zobaczenia w konfrontacji czołowych polskich drużyn będzie zapewne sporą frajdą dla sympatyków hokeja na trawie jak i osób, które pojawią się po raz pierwszy by zobaczyć na żywo tą widowiskową dyscyplinę sportu.

W rozgrywkach w sezonie obecnym uczestniczy 5 drużyn. Po rozegraniu rundy zasadniczej odbędzie się 1 mecz finałowy pomiędzy liderem i wiceliderem rozgrywek (na boisku lidera) oraz 1 mecz 3 i 4 drużyny o brązowy medal (na boisku 3 drużyny po rundzie zasadniczej).

Na chwilę obecną obie drużyny mają szansę zagrania w wielkim finale ligi a jutrzejsze zwycięstwo zapewne przybliży do tego wygrany zespół.

Zdjęcie z jednego z meczów rozgrywanych Na Niskich Łąkach – autor tekstu